Flyte
27.09.17

Latające ogrody LYFE – lewitująca doniczka

Marki FLYTE znawcom dobrego designu nie trzeba przedstawiać. Niedawno pisaliśmy o ich lewitujących lampach, dziś chcę przedstawić Wam ich kolejne dzieło. Latające ogrody LYFE to system o zerowej grawitacji, który pozwala uprawiać ulubione rośliny w powietrzu.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Czym jest LYFE?

LYFE składa się z doniczki, który wisi nad dębową podstawką za pomocą magnetycznej lewitacji. Zaprojektowany z myślą o delikatnym obracaniu podczas zawieszenia, LYFE odżywia posadzoną w nim roślinę przy 360-krotnym nasłonecznieniu, 365 dni w roku.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zaprojektowany w Szwecji przez utalentowany zespół FLYTE, zgodnie z nordycką elegancją i minimalizmem.

FLYTE uwolni Twoje rośliny.

Geometryczne forma doniczki obraca się wdzięcznie, tworząc intrygującą grę  światła i cienia.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zidentyfikowane przez szwedzkiego botanistę Karola Linneusza  oplątwy,  inaczej rośliny tillandsia, to rośliny rosnące w powietrzu.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rotacja jest szczególnie korzysta dla oplątw, ponieważ składniki odżywcze są absorbowane przez ich liście w powietrzu, a nie konwencjonalnie, poprzez system korzeniowy.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Latające ogrody Lyfe – karuzela  życia

Pole magnetyczne Ziemi ma silny wpływ na wszystkie formy życia, zwłaszcza rośliny. FLYTE powstało w oparciu o ponad roczne badania nad wpływem magnetyzmu na rośliny. Doniczka wykorzystuje technologię maglev.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Badania wykazały, że pole magnetyczne przyspieszają dojrzewanie niektórych owoców, zwiększając metabolizm rośliny.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny powietrzne rozwijają się dzięki obiegowi cząstek w powietrzu. Bez gleby, obrotowy mikroklimat jest naturalnie odżywiany dzięki grawitacji.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny wymagają światła słonecznego, a doniczki LYFE są zaprojektowane do obracania się w powietrzu. Umożliwia to równomierne rozmieszczenie dopływu światła słonecznego, na wszystkich częściach rośliny.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Według badań NASA nad powietrzem, umieszczenie 1 rośliny na każde 100 metrów kwadratowych powierzchni w biurze lub domu znacząco zwiększy jakość powietrza. Rośliny filtrują toksyny i zmniejszają stres.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Zespół ds. Rozwoju produktów firmy FLYTE starannie zaprojektował geometryczną doniczkę. Jej kształt umożliwia odwadnianie: w celu regulacji przepływu wilgoci i zmaksymalizowania przepływu powietrza.

 Jak skonstruowane jest FLYTE?

1. LYFE Planter

To 12-ścienna, geometryczna bryła, uformowana z krzemu. To sprawia, że ma ciekawą fakturę i dobrze leży w dłoni. Gdy doniczka obraca się w powietrzu, możemy zobaczyć hipnotyczną i relaksującą grę światła i cieni. Oglądając roślinę unoszącą się powietrzu doświadczamy magii i poczucia niezwykłości.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

2. Zbiornik LYFE

Aby uniknąć przepełnienia, sprytnie zaprojektowany system odwadniający pozwala na wypłynięcie wody do ukrytego, wewnętrznego zbiornika.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

3. Magnes LYFE

Tu następuje magia. Niestandardowy kształt magnesu odpycha doniczkę do bazy elektromagnetycznej, powodując, że doniczka lewituje w powietrzu, przenosząc nasz domowy ogródek w nowy wymiar.

Latające ogrody LYFE
© Flyte

Rośliny we wnętrzach znamy i lubimy od lat. Zieleń działa relaksująco i pozytywnie wpływa na mikroklimat pomieszczenia, a dzięki LYFE możemy dodatkowo cieszyć się ich designerskim opakowaniem. Flyte przyzwyczaiło nas do pięknych, nowoczesnych i użytecznych gadżetów. Czy ich nowa doniczka powtórzy sukces lewitujących lamp?

I koniecznie dajcie znać, czy chcielibyście zobaczyć latające ogrody LYFE  w naszym sklepie 🙂

Czytany: 276

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *