Redakcja Hmag
06.11.23

Chcesz zamieszkać w Pruszczu Gdańskim? Dowiedz się dlaczego warto

Zakup mieszkania w dużym mieście może być kosztowną inwestycją. Istnieje jednak prosty i sprawdzony sposób na to, by ograniczyć wydatki, a jednocześnie móc cieszyć się zaletami, jakie tego typu miasto się charakteryzuje. Sposobem tym jest zakup mieszkania w Pruszczu Gdańskim – sprawdź dlaczego warto to zrobić.

Pruszcz Gdański – przedmieścia Gdańska

Od wielu lat Gdańsk systematycznie się rozrasta. Na rynku Gdańskim funkcjonuje wiele firm deweloperskich gwarantujących możliwość zakupu różnego typu nieruchomości. Fakt zakupu mieszkania w Gdańsku wiążę się z koniecznością dużych wydatków, gdyż cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkaniowej w Gdańsku obecnie sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego też dla wielu doskonałą alternatywą okazał się zakup mieszkania gotowego do odbioru w Pruszczu Gdańskim.

Pruszcz Gdański jest miastem zlokalizowanym w województwie pomorskim, w powiecie Gdańskim. Od południa przylega on do Gdańska, a na południe od Pruszcza Gdańskiego biegnie obwodnica trójmiejska. Dodatkowo z Pruszcza Gdańskiego blisko jest do węzła drogowego Rusocin, czyli do początku autostrady A1. Liczba mieszkańców Pruszcza Gdańskiego to niecałe 32 tysiące mieszkańców (dane na 31 grudnia 2021 roku). Jest więc to miejscowość niewielka, z której z łatwością można dostać się do Gdańska i innych miast i właśnie to jest głównym atutem Pruszcza Gdańskiego. Oprócz tego Pruszcz Gdański to miejsce umożliwiające obcowanie z naturą: leży na styku Żuław Wiślanych oraz Pojezierza Kaszubskiego dlatego też w regionie tamtym występuje wiele, unikatowych rodzajów roślin i zwierzą, a także krajobrazów. Jest to również obszar o bogatej i interesującej historii.

Jaką nieruchomość kupić w Pruszczu Gdańskim?

Zdecydowanie największą popularnością jeśli chodzi o nieruchomości cieszą się mieszkania gotowe do odbioru w Pruszczu Gdańskim – kupujący nie muszą oczekiwać na zakończenie realizacji inwestycji przez firmę deweloperską i od razu mogą wykańczać mieszkanie według własnych potrzeb i gustu. Kupno mieszkania gotowego do odbioru w Pruszczu Gdańskim jest opcją korzystną także dla tych, którzy pragną wynajmować zakupioną nieruchomość i możliwie jak najszybciej zacząć czerpać korzyści z wynajmu. Deweloperzy w Pruszczu Gdańskim – podobnie jak i w Gdańsku – konkurują ze sobą, a efekt tego jest taki, że klienci mają szerokie możliwości wyboru oraz w cenie zakupu mieszkania mogą skorzystać z wielu, dodatkowych usług takich jak na przykład doradztwo kredytowe, pomoc w uzyskaniu kredytu.

Mieszkanie jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań przez osoby kupujące nieruchomości. Powodów takiej decyzji jest wiele: komfort mieszkania (wiążący się z brakiem konieczności koszenia trawników, czyszczenia pieca i komina, naprawy ogrodzeń lub wykonywania innych prac, jakie muszą podejmować mieszkańcy domów); relatywnie niskie koszty utrzymania, łatwość wynajęcia lub sprzedaży nieruchomości, możliwość nawiązania wielu relacji międzysąsiedzkich.

Activa – dlaczego warto skorzystać z usług tego dewelopera?

Wielu kupujących nie wie na co powinno zwracać się uwagę pragnąć zakupić mieszkanie od konkretnego dewelopera. W pierwszej kolejności należy sprawdzić rzetelność takiej firmy oraz wcześniejsze, zrealizowane przez nią inwestycje. Wówczas dowiemy się czy jest to podmiot godny zaufania, realizujący inwestycje bezproblemowo, bez ryzyka ogłoszenia upadłości i w terminie. Activa spełnia wszystkie te warunki, a dodatkowo jest jedną z nielicznych firm deweloperskich gwarantujących tak wysoki standard wykończenia wnętrz oraz części wspólnych. W standardzie wykończenia wnętrz Activa gwarantuje: murowane ściany działowe, granitowe parapety, drzwi zewnętrzne renomowanej firmy, ściany i sufity szpachlowane i malowane na biało, balkony wykończone antypoślizgowym granitem lub deską kompozytową, zamontowane grzejniki panelowe lub drabinkowe, zamontowany osprzęt elektryczny. Z kolei w przypadku wykończenia części wspólnych Ta renomowana firma deweloperska zapewnia wykończenie korytarzy płytkami granitowymi zapewniającymi wysoką wytrzymałość i odporność na ścieranie.

Mieszkanie w Pruszczu Gdańskim – podsumowanie

Sprawdź mieszkania w Pruszczu Gdańskim od Activa, ponieważ są jednym z najlepszych wyborów dla tych, którym zależy na niższej ceny za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej aniżeli w przypadku Gdańska, a jednocześnie na bliskości do aglomeracji Trójmiejskiej. Jeżeli interesują Cię również mieszkania w okolicy, to możesz przejrzeć ofertę dewelopera i inwestycje na terenie Gdańska na tej stronie https://activa.pl/oferta/mieszkania-gdansk

Czytany: 109

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *