Sylwia
22.11.23

Dobry smak we włoskim wydaniu

Marka Smanii powstała z prawdziwej pasji do mebli i tworzenia rzeczy unikatowych. Powstała w 1976 dzięki zaangażowaniu Alberto Smanii, znanego kierowcy i pilota rajdowego. Wzbogacił on włoskie wzornictwo o markę znaną z tworzenia szlachetnych, eleganckich mebli. Dystrybutorem Smanii w Polsce jest Salon Archidzieło.

Kunszt włoskich ebenistów

Włoskie meble nie mają sobie równych we współczesnym wzornictwie. Włosi traktują tworzenie wyjątkowych mebli jak pasję i powołanie. Proces tworzenia wyjątkowego działa zaczyna się w momencie tworzenia projektu. Aby powstał wyjątkowy mebel, potrzebny jest nie tylko utalentowany designer, ale i równie utalentowany i doświadczony artysta rzemieślnik. Współczesna włoska ebenistyka bazuje na korzeniach starych technik rzeźbiarskich.

50 lat dobrego stylu

Historia marki Smania to ponad półwieczne doświadczenie w tworzeniu ekskluzywnych projektów, które wpisują się w ramy stylu międzynarodowego. Meble i dodatki z kolekcji Smanii są dedykowane wymagającym klientom, którzy szukają rozwiązań nietuzinkowych i lubią eklektyczne połączenia w nowoczesnych wnętrzach. Spośród innych producentów na Włoskim rynku projekty Smanii wyróżnia nie tylko szlachetna forma, eleganckie drewna i tkaniny wysokiej jakości, ale przede wszystkim mistrzowskie opracowanie szczegółów.

Aby docenić kunszt rzemieślniczy, warto przyjrzeć się skomplikowanym połączeniom mosiądzu ze szlachetnym drewnem w kolekcjach Couture i Master. Najnowsza kolekcja marki jednak bazuje na stalowych konstrukcjach. W jej skład wchodzi stół Paul, łączący egzotyczny mahoń i orzech amerykański z surową, stalową konstrukcją. Ukłonem w stronę stylu art deco jest krzesło Gatsby, łączące w miękkich liniach tapicerowane siedzisko z patynowaną stalą podstawy.

Aleja gwiazd designu

Firma cieszy się popularnością dzięki współpracy z najlepszymi włoskimi designerami i architektami. W ofercie Smanii znajdziemy projekty Fabiana Pellegrinet Conte, Massimo Iosa Ghini czy Alessandro La Spada. Co więcej, dostajemy możliwość stworzenia spersonalizowanych projektów. Wystarczy wybrać rodzaj drewna, wzór tkaniny lub haftu i inne bogate możliwości wykończenia. To plasuje Smanię w czołówce producentów włoskiego luksusowego designu.

Wnętrze kompletne

Kolekcje Smanii są kompletnymi, uzupełniającymi się zestawami, dzięki którym osiągniemy niezwykle modny „total look” we wnętrzu. Dzięki temu możemy urządzić cały dom lub apartament meblami tej marki. Poszczególne elementy współgrają ze sobą, a meble i dodatki tworzą spójną całość. To idealna propozycja dla wielbicieli wnętrz luksusowych, pasjonatów luksusu i koneserów mebli o urodzie wyjątkowych dzieł sztuki. Dla klientów, którzy cenią sobie ponadczasową elegancję i materiały najwyższej jakości.

Czytany: 72

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *