Redakcja Hmag
21.04.19

Składanie mebli z IKEA – i kilka ciekawostek o szwedzkim markecie.

Kto nigdy nie przeklął składając meble ze szwedzkiego marketu niechaj pierwszy rzuci kamień (tylko nie w dinozaura). Z założenie meble z IKEA mają być proste w montażu, pozwalające się złożyć bez specjalistyczny narzędzi i umiejętności.

Jak to jest z tymi meblami?

Meble z IKEA rządzą i nie ma w tym przesady, możemy je spotkać niemal na każdym kroku zarówno w mieszkaniach naszych znajomych, restauracjach, barach czy nawet biurach. Jeżeli ktoś nie ma mebli z IKEA to z pewnością ma jakieś dodatki z tej popularnej sieciówki.

Kilka ciekawostek o IKEA

Ingvar Kamprad stworzył meblarskie imperium, i dał mu nazwę pochodzącą od pierwszych liter jego imienia i nazwiska oraz miejscowości w której się wychował.

W IKEA każdy mebel ma swoją nazwę ale nie jest ona przypadkowa. Krzesła nazywane są męskimi imionami, zasłony damskimi, meble ogrodowe mają nazwy szwedzkich wysp a meble tapicerowane nazwy szwedzkich miejscowości.

Najprostszy regał w ofercie IKEA Billy sprzedał się w ponad 41 milionach egzemplarzy co pokazuje jaką popularnością cieszy się ta sieciówka.

Efekt IKEA

Markety IKEA są tak stworzone aby dać nam pełną swobodę, sami stajemy się projektantami, sami możemy dobrać dodatki ale również sami możemy złożyć meble z IKEA, to wszystko daje nam poczucie, że nie jesteśmy tylko konsumentem ale również twórcom naszego wnętrza.

Składanie mebli z IKEA.

Choć każdy mebel kupiony w IKEA posiada zdawać by się mogło prostą i przejrzystą instrukcję jego złożenia w rzeczywistości bywa z tym różnie. Nie raz widziałem w internecie zabawne memy poświęcone tematowi składania mebli.

W czasach kiedy szwedzki market jest niemal w każdym większym mieście popularność mebli rośnie, ale nie zawsze mamy czas aby samodzielnie je złożyć, czy nawet kupić. W sieci możemy znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących zarówno zakupu z dowozem mebli z katalogu IKEA czy nawet składania ich przez wyspecjalizowanych w tym zakresie fachowców.

W samej Warszawie składaniem mebli z IKEA zajmuje się kilka firm na przykład Pan od Mebli, na którego pomoc możemy liczyć.
Jak sam mówi często spotyka klientów, którzy sami próbowali poskładać swoje meble, ale na przykład użyli niewłaściwych narzędzi lub nie do końca zrozumieli instrukcję.

Wynajmując fachowca możemy liczyć na szybki i sprawny montaż, ponieważ jest wielce prawdopodobne że wcześniej składali już taki mebel, a co za tym idzie zrobią to fachowo, a Ty oszczędzisz czas i pieniądze w przypadku uszkodzenia jakiegoś z elementów mebla.

Jeżeli macie jakieś ciekawe historie związane ze składaniem mebli z IKEA podzielcie się nimi z nami w komentarzu.

Czytany: 262

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *