TOP5 polskich biurowców, które budzą zachwyt

Aktualizowane dnia 26 listopada, 2018 by Redakcja Hmag

W każdym większym mieście w Polsce z roku na rok powstaje więcej inwestycji biurowych. Wiele z nich zaprojektowano zgodnie z zasadami energooszczędności i zrównoważonego budownictwa. Przedstawiamy listę 5 najciekawszych projektów, które na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast.

Warsaw Spire – Warszawa

TOP5 polskich biurowców

Warsaw Spire to symbol nowoczesnej Warszawy, który łączy w sobie nowoczesne technologie, komfort pracy, a także dbałośc o środowisko. Projekt wieżowca opracowany został przez belgijską pracownie architektoniczną M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt.

Budynek wysokościowy wyposażony został w podwójnie szklana fasadę, której tafle wznoszą się ponad ostatnim piętrem. Warsaw Spire to jedna z ważniejszych inwestycji na warszawskiej Woli, zapoczątkowała ona ekspansywną rozbudowę dzielnicy. Co ciekawe, cały kompleks spełnia najnowocześniejsze wymogi budownictwa energooszczędnego.

Green2Day – Wrocław

Wrocławska inwestycja to przykład wysokiej jakości architektury, charakteryzujący się szczególną dbałością o detal, a także ciekawie zaaranżowanymi wnętrzami. Green2Day uznany został za jedną z najlepszych inwestycji w konkursie „Piękny Wrocław”, w kategorii „budynek użyteczności publicznej”. Autorami koncepcji są architekci z wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa.

Projekt tworzony był z myślą o uzyskaniu ekologicznego certyfikatu LEED. Zastosowane rozwiązania mają zapewnić mniejsze zużycie energii oraz wody w stosunku do polskich norm. Green2Day wraz z sąsiadującym budynkiem GreenDay tworzą spójną całość.

Graffit Office – Warszawa

Warszawska inwestycja to siedmiokondygnacyjny budynek o wyrazistej bryle i szklanej elewacji, która świetnie wpisuje się w obecnie panujące trendy architektoniczne. Do jej wykonania użyte zostały również płyty włóknocementowe EQUITONE o strukturze NATURA, charakteryzujące się wyjątkowo gładką powierzchnią, odporną na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

CZYTAJ DALEJ  Ile m2 paneli podłogowych w paczce? Porady i obliczenia

Inwestycja zlokalizowana na warszawskim Mokotowie spełnia wymogi zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się otoczeniem spełniającym wszystkie normy ergonomii pracy. Koncepcję architektoniczną przygotował polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Realizacja zakładała wykonanie budynku przyjaznego zarówno użytkownikom, jak i środowisku.

Dlatego też zastosowano szereg rozwiązań, które umożliwią uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie EXCELLENT. Dopełnieniem są starannie zaprojektowanie tereny zielone.

KTW I – Katowice

Śląsk bardzo mocno rozwija się pod względem inwestycji budowlanych. Katowicki budynek KTW jest świetnym tego przykładem. Jego elewację wykonano z paneli z selektywnego szkła i prefabrykowanego betonu, połączone z metalową ramą.

Inwestycja budynku zrealizowana została zgodnie z wymogami BREEAM, co w skrócie oznacza optymalne wykorzystanie energii, innowacyjność, wpływ zastosowanych rozwiązań i materiałów na zdrowie oraz komfort użytkowników.

Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Medusa Group – Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała. Docelowo inwestycja będzie składała się z dwóch budynków, połączonych podziemnym garażem.

Sawig Office – Kraków

Budynek SAWIG to połączenie praktycznych rozwiązań z nowoczesną architekturą i najwyższej klasy materiałami. Przeszklona elewacja podkreśla elegancki, a także typowo biurowy charakter budynku. Zastosowane przeszklenia pozwalają na naturalne doświetlenie i ogrzanie wnętrz.

Wpływa to również znacząco na redukcję zużycia energii elektrycznej. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest krakowska pracownia INDO Architekci.

Zobacz również

Biblioteka i Dom Kultury Vennesla – Norwegia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *