Redakcja Hmag
26.11.18

TOP5 polskich biurowców, które budzą zachwyt

W każdym większym mieście w Polsce z roku na rok powstaje więcej inwestycji biurowych. Wiele z nich zaprojektowano zgodnie z zasadami energooszczędności i zrównoważonego budownictwa. Przedstawiamy listę 5 najciekawszych projektów, które na stałe wpisały się w krajobraz naszych miast.

Warsaw Spire – Warszawa

TOP5 polskich biurowców

Warsaw Spire to symbol nowoczesnej Warszawy, który łączy w sobie nowoczesne technologie, komfort pracy, a także dbałośc o środowisko. Projekt wieżowca opracowany został przez belgijską pracownie architektoniczną M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners, we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt.

Budynek wysokościowy wyposażony został w podwójnie szklana fasadę, której tafle wznoszą się ponad ostatnim piętrem. Warsaw Spire to jedna z ważniejszych inwestycji na warszawskiej Woli, zapoczątkowała ona ekspansywną rozbudowę dzielnicy. Co ciekawe, cały kompleks spełnia najnowocześniejsze wymogi budownictwa energooszczędnego.

Green2Day – Wrocław

Wrocławska inwestycja to przykład wysokiej jakości architektury, charakteryzujący się szczególną dbałością o detal, a także ciekawie zaaranżowanymi wnętrzami. Green2Day uznany został za jedną z najlepszych inwestycji w konkursie „Piękny Wrocław”, w kategorii „budynek użyteczności publicznej”. Autorami koncepcji są architekci z wrocławskiej pracowni Maćków Pracownia Projektowa.

Projekt tworzony był z myślą o uzyskaniu ekologicznego certyfikatu LEED. Zastosowane rozwiązania mają zapewnić mniejsze zużycie energii oraz wody w stosunku do polskich norm. Green2Day wraz z sąsiadującym budynkiem GreenDay tworzą spójną całość.

Graffit Office – Warszawa

Warszawska inwestycja to siedmiokondygnacyjny budynek o wyrazistej bryle i szklanej elewacji, która świetnie wpisuje się w obecnie panujące trendy architektoniczne. Do jej wykonania użyte zostały również płyty włóknocementowe EQUITONE o strukturze NATURA, charakteryzujące się wyjątkowo gładką powierzchnią, odporną na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Inwestycja zlokalizowana na warszawskim Mokotowie spełnia wymogi zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się otoczeniem spełniającym wszystkie normy ergonomii pracy. Koncepcję architektoniczną przygotował polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Realizacja zakładała wykonanie budynku przyjaznego zarówno użytkownikom, jak i środowisku.

Dlatego też zastosowano szereg rozwiązań, które umożliwią uzyskanie certyfikatu BREEAM na poziomie EXCELLENT. Dopełnieniem są starannie zaprojektowanie tereny zielone.

KTW I – Katowice

Śląsk bardzo mocno rozwija się pod względem inwestycji budowlanych. Katowicki budynek KTW jest świetnym tego przykładem. Jego elewację wykonano z paneli z selektywnego szkła i prefabrykowanego betonu, połączone z metalową ramą.

Inwestycja budynku zrealizowana została zgodnie z wymogami BREEAM, co w skrócie oznacza optymalne wykorzystanie energii, innowacyjność, wpływ zastosowanych rozwiązań i materiałów na zdrowie oraz komfort użytkowników.

Koncepcję architektoniczną opracowała pracownia Medusa Group – Przemysław Łukasik, Łukasz Zagała. Docelowo inwestycja będzie składała się z dwóch budynków, połączonych podziemnym garażem.

Sawig Office – Kraków

Budynek SAWIG to połączenie praktycznych rozwiązań z nowoczesną architekturą i najwyższej klasy materiałami. Przeszklona elewacja podkreśla elegancki, a także typowo biurowy charakter budynku. Zastosowane przeszklenia pozwalają na naturalne doświetlenie i ogrzanie wnętrz.

Wpływa to również znacząco na redukcję zużycia energii elektrycznej. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest krakowska pracownia INDO Architekci.

Zobacz również

Biblioteka i Dom Kultury Vennesla – Norwegia

Czytany: 110

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *