Redakcja Hmag
22.11.23

Anna Jancy-Drygiel czyli Ann Yan zi

Niema chyba nic gorszego niż odwiedzając znajomych zobaczyć w ich wnętrzu ten sam obrazek z sieciówki.

Ania to artystka, kreatywna i dynamicznie rozwijająca się. Ciągle próbuje nowych technik i stylów, ale najbardziej znana jest z portretów malowanych kawą oraz rysunkowych avatarów które tworzy na podstawie zdjęcia.
Jednak nie wiele osób wie, że ona sama największą miłością darzy malarstwo farbami akrylowymi.
Jej historia to opowieść o poszukiwaniach własnej drogi do piękna i pokazania świata jaki ona widzi. Nieważne jaką ścieżkę wybrała czy był to wizaż, fotografia czy plastyka w szkole, i tak wszystkie prowadziły ją niezmiennie do sztuki.
Potem przez krótki czas były próby prowadzenia własnego biznesu w postaci kawiarni dla rodzin, niestety zdrowie nie pozwoliło na utrzymanie domu, rodziny i tak wymagającego biznesu jednocześnie. I wtedy odkopała wspomnienia rodzinne i okazało się, że zarówno dziadek jak i pradziadek zarabiali na życie dzięki malowaniu. Takiego rodowodu nie można tak po prostu zbagatelizować, więc i Ania postanowiła połączyć pasję z zawodem.
Mówi, że sztuka dla niej to terapia, gdy tworzy to się wycisza, relaksuje. To jej chwila na oderwanie się od problemów
Tematy jakie podejmuje to piękno. Te ukryte w kobiecie, dziecięcych marzeniach, czy po prostu dniu codziennym. W swojej pracy najbardziej lubi to , że jest zupełnie nieograniczona (bo tak jest już w sztuce, że ogranicza ja tylko wyobraźnia)
Anna Jancy-Drygiel urodziła się i wychowała w Łebie- małej nadmorskiej miejscowości na północy Polski jednak obecnie mieszka w Siedlcach  – co w dobie kontaktu internetowego nie przeszkadza w pracy zdalnej z najdalszych zakątków świata.
Jej prace zostały docenione m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Francji a także w dalszych zakątkach świata takich jak USA gdzie powędrowały jej prace zdobiąc ściany szczęśliwych odbiorców.
Prace Anny Jancy-Drygiel możecie nabyć po kontakcie internetowym bezpośrednio z autorką lub na jej autorskich wystawach.

Anna Jancy-Drygiel czyli Ann Yan zi
www.facebook.com/annyanzi
[email protected]

Czytany: 84

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *