Redakcja Hmag
21.08.18

Kobieta w ogrodzie

Kobiety na co dzień udowadniają, że nie taka z nich słaba płeć. Oglądamy ich wyczyny w różnych dyscyplinach sportowych, nawet tak ekstremalnych jak zawody w sportowym cięciu i rąbaniu drewna na czas, czym wzbudzają zachwyt wśród publiczności.

Wiele Pań z powodzeniem przejmuje typowo męskie prace – zajmuje się stolarką czy cięższymi pracami ogrodowymi. Oczywiście kobiety nie zawsze mają ochotę na siłowanie się czy rywalizację.

Kobieta w ogrodzie
Materiały prasowe STIHL®

W przypadku prac ogrodowych, zdecydowana większość z nich wybiera czynności takie jak np. przesadzanie kwiatów, podczas których można po prostu się zrelaksować i rozkoszować popołudniową kawą. A co jeśli te z pozoru cięższe prace mogą stać się lekkie niczym pianka na naszym cappuccino?

Dostępne na rynku sprzęty idą z duchem czasu, stają się smukłe i nowoczesne, a te w wersji akumulatorowej (bez kabla) ważą jedynie 2 kilogramy – tyle co dwa najmniejsze hantelki na siłowni.

Thomas Kettner Fashion Photographer 2016

Urządzania takie są gotowe do pracy bez czasochłonnych przygotowań co sprawia, że czas na ich użytkowanie znajdzie nawet wyjątkowo zapracowana Pani domu. Wszystkie kobiety lubią czuć się atrakcyjnie i jest to niepodważalny fakt. Czy mają więc rezygnować z ładnego wyglądu podczas opiekowania się ogrodem?

Szybka i łatwa obsługa sprawia, że nie musimy rezygnować z ładnej i wygodnej odzieży – przy lekkich porządkach z wykorzystaniem takiego sprzętu nie zdążymy się zmęczyć ani ubrudzić. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że ubranie powinno pełnić swoją funkcję ochronną, co w zależności od zajęcia zapewnią okulary ochronne, rękawice lub kalosze.

Czas na krzewy

Materiały prasowe STIHL®

Nowoczesne akumulatorowe nożyce do żywopłotów są coraz łatwiejsze w obsłudze. Gwarantują około 45-minutową pracę bez utraty mocy. Najbardziej przydatne są tam, gdzie estetyczne detale odgrywają główną rolę, a to uwielbia zdecydowana większość kobiet. Lekkość i poręczność nożyc pozwala na łatwą pielęgnację krzewów ozdobnych i zimozielonych żywopłotów, a także na wyrównywanie krawędzi trawników.

Trawnik pod kontrolą

Materiały prasowe STIHL®

Nowoczesne kosy akumulatorowe działają bardzo cicho. Doskonale sprawdzą się kiedy chcemy pielęgnować naszą działkę, a nasze dzieci właśnie złapały popołudniową drzemkę na tarasie. Sterowany elektronicznie silnik elektryczny charakteryzuje się wysoką wydajnością i niemalże całkowitym brakiem mechanicznego zużycia. Myśl o tym, że rośliny tak jak dzieci potrzebują naszej opieki pobudza do działania. Dbajmy więc o wybór odpowiedniej jakości sprzętu i pamiętajmy, aby odpowiednio go przechowywać.

Oczyszczanie mniejszych powierzchni

Materiały prasowe STIHL®

Sezonowe porządki w ogrodzie z reguły pochłaniają dużo pracy i energii. Do najbardziej wyczerpujących należy grabienie i zbieranie suchych liści oraz gałęzi. Dmuchawa akumulatorowa to doskonała alternatywa dla tradycyjnych narzędzi ogrodniczych – grabi oraz miotły. Jej wybór skraca czas oczyszczania trawnika czy podjazdu z liści, trawy i zanieczyszczeń. Przy dzisiejszym tempie życia jest to wyjątkowo ważne, gdyż porządki pochłaniają cenne minuty, które można poświęcić na przykład na wspólną zabawę z dziećmi.

Prawdziwy relaks w ogrodzie

Materiały prasowe STIHL®

Ruch na świeżym powietrzu łagodzi objawy wielu chorób, odchudza i wprowadza w dobry nastrój. Prace ogrodowe wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Wystawieni na słońce uzupełniamy niedobory witaminy D, kluczowej dla naszej odporności. Terapia ogrodnicza zyskała nawet sobie nazwę hortiterapii. Tych interesujących, prozdrowotnych faktów płynących ze spędzania czasu w ogrodzie możemy przywołać jeszcze więcej. Regularna pielęgnacja ogrodu zapewni nam niepowtarzalne miejsce i czas na relaks.

STIHL® jest zarejestrowaną marką ANDREAS STIHL AG & Co. KG.
 Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.stihl.pl.

Czytany: 103

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *