Sylwia
11.12.17

#loehrmeetsoscar: meble inspirowane architekturą

Minimalizm i ruch architektoniczny De Stijl były inspiracją stojącą za nową kolekcją mebli marki Loehr.

Loehrmeetsoscar

Meble premierowo eksponowane są w berlińskim domu z 1957 roku, zaprojektowanym przez architekta Oscara Niemeyera.

Euclides sofa & Plato bench/ dezeen.com

Niemiecka marka Loehr założona została w 2012 roku przez trzech braci — Davida, Leona i Juliana Löhra. Właśnie wzbogaciła swoją istniejącą kolekcję o nowoczesne półki, ławki, dwumiejscową sofę i stół typu bistro.

Euclides chair/ dezeen.com

Oprócz nowych elementów, Loehr zaprezentował wzbogaconą gamę kolorystyczną i nowe materiały do istniejących już produktów.

loehrmeetsoscar
Umbra side tables/ deezenn.com

Prezentacja kolekcji odbyła się w ubiegłym miesiącu, w domu zaprojektowanym przez brazylijskiego architekta Oscara Niemeyera w 1957 dla Internationale Bauausstellung Interbau. Ten ośmiokondygnacyjny budynek nie jest zwykle otwarty dla publiczności.

Mieści się w nim 78 mieszkań i jest podwyższony dzięki wielkim filarom w kształcie litery V na poziomie gruntu. Ma sześć klatek schodowych i trójkątną windę, która zapewnia dostęp do piątego i ósmego piętra.

Wspólna przestrzeń znajdująca się na piątym piętrze budynku, pierwotnie zaprojektowana jako przestrzeń nieformalnych spotkań mieszkańców, została wykorzystana do prezentacji nowej kolekcji.

Newton shelves/ dezeen.com

„Meble Loehr zostały zainspirowane architekturą, są w subtelnych kształtach i nie są dedykowane do konkretnych pomieszczeń” – wyjaśniają bracia, którzy przenieśli markę z Hamburga do Berlina w 2015 roku. „Wręcz przeciwnie, meble sugerują pewną funkcjonalną ambiwalencję i wahanie między intymnością prywatnego wnętrza a przestrzenią publiczną

„W rezultacie meble idealnie nadają się zarówno do biur, jak i mieszkań” – dodali. „Jest to szczególnie interesujące w przypadku przestrzeni przejściowych, foye, obszarów półpublicznych, salonów i barów.”

Dostępny już jako fotel wypoczynkowy, linia Euclides została rozszerzona o nową dwuosobową sofę. Jej konstrukcja oparta jest na zasadzie zrównoważonego minimalizmu i posiada tapicerowane siedzisko obite tkaniną Kvadrat, z wąską rurową stalową ramą.

loehrmeetsoscar
Euclides sofa & Plato bench/ dezeen.com

Zaprojektowana jako kontynuacja linii Euclides ławka Plato ma proste, wyściełane siedzisko, pozornie wyważone na wierzchołku minimalnej stalowej ramy w kształcie litery A. Dostępna jest w polerowanej lustrzanie stali nierdzewnej lub stali malowanej proszkowo.

Faber table & stools / dezzen.com

Do stołu Faber dołączył inny wysoki stół, taboret i stołek barowy. Dostępne teraz będą w kolorach zielonym, niebieskim i cynkowym, oprócz istniejącej palety barw.

Faber/ dezeen.com

Marka Loehr dodała prostokątny stolik boczny do swojej gamy Tangram, a także rozszerzyła jej wybór kolorów o zieleń, błękit i żółć. Stelaż stalowy stołu oferowany jest teraz w wykończeniu proszkowanym lub polerowanym na lustro.

Tangram table/ dezeen.com

Oparty na tej samej ramie co Tangram, stolik Umbra ma większy, wystający kwadratowy lub okrągły blat. Teraz jest dostępny również w trzech nowych kolorach: zielonym, błękitnym i żółtym.

Umbra tables/ dezeen.com

Hołd dla zasad ruchu architektonicznego De Stijl składa industrialny stół Neo. Ma on przejrzystą, linearną ramę, która jest teraz dostarczana ze śnieżnobiałym blatem, oraz czarnym linoleum lub okleiną dębową.

Neo Table/ dezeen.com

Meble inspirowane duchem De Still w nowoczesnym wydaniu to propozycja dla odważnych, nietuzinkowych wnętrz. Kontrastowe kolory nie tracą na popularności, a proste linie idealnie wpasują się zarówno w przestrzenie barów jak i restauracji, ale i zacisze mieszkania. Pełną kolekcję Loehr możecie znaleźć tutaj.

Co sądzicie o kolekcji Loehr? Który z mebli pasowałby do Waszego mieszkania?

Sprawdźcie też, co słychać u młodych polskich designerów z Tabandy.

Czytany: 101

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *