Sylwia
04.11.18

Magia na świątecznym stole

Przez cały rok czekamy na Święta Bożego Narodzenia. To wyjątkowy, ciepły i pełen radości czas spotkań z rodziną i przyjaciółki przy wspólnym stole.

Magia na świątecznym stole

Wyśmienite dania i uroczysty nastrój Wigilijnej kolacji wymagają równie wspaniałej oprawy. Świąteczne dekoracje, lampiony i światełka, oraz przepiękna dekorowana porcelana.

Santa Christmas od Fyrklövern to klimatyczny zestaw z wizerunkami świątecznych krasnoludków w czerwonych czapeczkach. Ugość urocze skrzaty na swoim stole i poczuj magiczny klimat świąt.

W Święta najważniejszy jest czas, który spędzamy z najbliższymi. Aromatyczne potrawy na stole, dźwięki kolęd, zimowy puch za oknem i wzruszające spotkania z rodziną i bliskimi sercu ludźmi. Uroczystość tych chwil podkreśli wyjątkowa oprawa stołu, atmosferę dopełnią świąteczne detale.

Wyjątkowy stół zachęci gości do wspólnego posiłku i nada spotkaniu niezwykły charakter. Ta piękna, oryginalna porcelana została stworzona przez artystkę Anne Rooslien.

Klasyczną biel porcelany ozdabiają ręcznie malowane scenki z postaciami Krasnoludków. Krasnale w czerwonych czapeczkach karmią renifery i spędzają czas w zimowych sceneriach.

Pomocnicy Świętego Mikołaja kojarzą się z magicznym czasem spełniających się marzeń, obdarowywania prezentami i dziecięcą radością. To pełne ciepła i uroku ilustracje, które wprowadzą domowników w świąteczny nastrój.

Piękną, odświętną porcelanę warto uzupełnić dodatkami w kolorach nawiązujących do dekorów: Obrus w kolorze głębokiej czerwieni, oraz zielonymi gałązkami z naturalnego świerku. Tradycyjne sianko zamiast pod obrusem połóż również na stole. To przepis na rustykalne, klasyczne  Święta.

A może wykorzystasz jabłka? Przewiąż szypułki wstążką i udekoruj świerkiem, a zachwycisz gości pomysłowością. Własnoręcznie możesz przygotować również plasterki suszonych owoców. Połóż plasterki pomarańczy i cytryn na grzejniku, a nie tylko stworzysz piękne zawieszki, ale dzięki temu cały dom będzie pachniał obłędnie!

Nieodłącznym elementem uroczystych wydarzeń są również świece. Nie może ich zabraknąć również na Wigilijnym stole! Możesz wykorzystać ozdobne świeczniki lub delikatne szkła na świeczki typu tea light.

Więcej na temat kolekcji znajdziecie na stronach Fyrklovern.pl, oraz Pieknyserwis.pl

Powiedzcie, jakie są Wasze sposoby na dekoracje Świątecznego stołu? Może chcecie podzielić się własnym, sprawdzonym sposobem na Wigilijne DIY? Koniecznie napiszcie do nas!

Zobacz koniecznie też: Choinka inaczej!

Czytany: 168

5 odpowiedzi na “Magia na świątecznym stole”

co mogę dodać, wszystko napisałaś. Nie wyobrażam sobie jeszcze tak pięknej zastawy i moich dzieci przy niej, ale nie wykluczone, że w niedalekiej przyszłości do niej dorośniemy 😉

W tym roku zdecydowanie stawiam na te urokliwe, małe detale 🙂 Robię nawet sama papeterię wigilijną do stołu na sztucće. Robiłam rok temu i bardzo się podobała gościom 🙂

Kapitalne! Chociaż zawsze stawiam na prostotę.. Czyli ładny obrus, itd – proste rzeczy 🙂 A jeżeli już jesteśmy w temacie świąt, stołu i nakryć…to potrawy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *