Alicja
02.11.17

Pierwszy śnieg!

Pojedyncze białe płatki już pojawiły się za oknami, jesień powoli ustępuje miejsca zimowej aurze. 

Zanim jednak biała pierzynka zagości na parapetach na dobre, chcę pokazać Wam kilka pomysłów na zimowe dekoracje z płatków śniegu. Zaklinamy magiczny, mroźny klimat i czekamy na Święta!

Wycinanki

Pamiętacie papierowe płatki śniegu z wycinanek, które wykonywaliście w dzieciństwie? Powieszone na żyłkach będą wyglądały magicznie! Dlaczego nie udekorować nimi też mniej oczywistych miejsc, takich jak przedpokój?

Pierwszy śnieg

Te papierowe płatki 3D wymagają trochę więcej pracy, ale będą przepiękną dekoracją sypialni lub salonu. Zrób je w kilku rozmiarach, a może nawet kolorach? Tutorial jak je wykonać możecie znaleźć tutaj.

Pierwszy śnieg
houseandgarden.co.uk

Powitaj gości własnoręcznie wyciętymi dekoracjami już od drzwi wejściowych.

Pierwszy śnieg
Burlap and Hay

A co powiecie na śniadanie w zimowej krainie? Wycinanki rozłożone na stole będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnych serwetek i podkładek.

Bar Rucci

Dlaczego nie wykorzystać kolorowego papieru do przygotowania zimowych dekoracji? To propozycja nie tylko na przyjęcie.

Tak jak sama Martha Steward, możesz dopasować kolorystykę płatków do palety kolorów, która dominuje w mieszkaniu.  

Aaron Dyer

Serwetki

Jeśli nie masz cierpliwości do wycinania z papieru, możesz użyć serwetek . Wybierz papierowe  lub wykonane na szydełku. Podaruj nowe życie pamiątkom po babci. A może spróbujecie zrobić takie serwetki sami? Jeśli chcecie powiesić serwetki na żyłce, wykrochmalcie je najpierw, aby uzyskały odpowiednią sztywność materiału.  

decordemon.blogspot.com

Klej

Klej na gorąco jest świetnym medium do wykonania dekoracji DIY. Narysuj kształty z kleju na  powierzchni, z której łatwo oderwać wyschnięty klej, np. plastikowej podkładce stołowej.

Jeszcze lepkie płatki możesz posypać brokatem dla ekstra świątecznego efektu. Klej jest na tyle elastyczny, że po wyschnięciu przywrze do innej powierzchni, np. szyby okiennej, bez problemu i zniszczeń.

craftovator.co.uk

W sklepach można też coraz częściej znaleźć gotowe płatki śniegu w różnych wariantach – od papierowych po plastikowe, więc jeśli nie jesteście fanami DIY lub po prostu nie macie na nie czasu, na pewno znajdziecie coś dla siebie na marketowej półce. Dzięki tym prostym pomysłom możecie urozmaicić zimowe dekoracje i powoli wprowadzić do mieszkania świąteczny nastrój.  

Jakie są Wasze sposoby na proste, zimowe dekoracje? Koniecznie pochwalcie się swoimi gwiazdkami!

Czytany: 106

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *