Sylwia
20.02.18

10 pomysłów na świąteczne kwiaty

Wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza, ale z kolorową pomocą marketu lub kwiaciarni możemy wyczarować na stole przepiękne stroiki. Wystarczy tylko kilka chwil, aby nasz świąteczny stół wyglądał przepięknie!

Bazie inaczej

Prosty i efektowny stroik ze związanych wstążką gałązek wierzby. Jeśli bazie w Twoim domu to wiosenna tradycja, w tym roku dodaj do niej odrobinę innowacyjnej aranżacji 🙂

gd-home.com

Kapuściany wazon

Tulipany w wydrążonej kapuście. Jak je wykonać? Bardzo prosto! Wystarczy wyciąć w głąbie dziurę o szerokości słoika lub innego naczynia w którym planujemy umieścić bukiet.. e voila!

darlingdarleen.com

Świąteczne gałązki

Wydmuszki to taka wielkanocna wersja bombek. Powieszone na uroczych wstążeczkach z pewnością bardzo szybko przyciągną wiosnę na Twój świąteczny stół.

gd-home.com

Pełny dzban

Masz w domu ceramiczny lub szklany dzbanek, o którym już dawno zapomniałeś? Daj mu drugie życie jako wazon do kwiatów! Super, jeśli będzie w klimacie świątecznej zastawy, ale kontrasty też są szalenie modne.

gd-home.com

Klasyczne żonkile

Wiosną bardzo często kupujemy doniczkowe kwiaty. Są piękne, efektowne i bardziej praktyczne niż kwiaty cięte. W tym roku do ich posadzenia wykorzystaj ceramiczne miseczki. Będą wyglądały świetnie!

gd-home.com

Śniadanie na trawie

Święta nie byłyby świętami bez posianej rzeżuchy! W prostokątnej formie naturalnych podkładek świetnie ozdobią świąteczny, wiosenny stół. Wykorzystaj plastikową podkładkę na stół, na której rozłożysz watę lub ligninę i posiej rzeżuchę jak zwykle. Z pewnością zrobisz wrażenie na gościach.

gd-home.com

Podwójne dno

Kwiaty w pisankach? Proszę bardzo, podajemy przepis:  Wykorzystaj szeroki słoik lub inne szklane naczynie, włóż do niego szklankę z kwiatami o mniejszej średnicy, a pozostałą przestrzeń między naczyniami wypełnij pisankami w ulubionym kolorze. Podawaj z szerokim uśmiechem.

pinterest.com

Rustykalnie

Do wykonania tej dekoracji potrzebujesz tylko trzech składników: Słoika, białej serwetki oraz kawałka jutowego sznurka. Przywiąż serwetki sznurkiem do słoika i wstaw w nie ulubione wiosenne kwiaty. Te proste stroiki będą wyglądać przepięknie na wielkanocnym śniadaniu.

simplyclassichome.com

Nowalijki

Mieliśmy już w zestawieniu kapustę, teraz ruszamy o krok dalej. Wykorzystaj wiosenną marchewkę! Ten nieoczywisty dodatek sprawi, że kwiatowa stylizacja na pewno nie pozostanie niezauważona. Włóż ją do wazonu samą, z botwinką i liśćmi kapusty lub z innymi kwiatami. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

diana212m.blogspot.com

Zasiali górale owies

Oprócz rzeżuchy, młody owies to z pewnością kolejny wiosenny dodatek, który znajdzie się na waszym świątecznym stole. Żeby nie było za nudno, dodaj na nim ulubione świeże kwiaty w… filiżance lub dzbanuszku do mleka! Dekoracja last minute też może być bardzo efektowna.

pinterest.com

Dajcie znać, który najbardziej przypadł wam do gustu i koniecznie pochwalcie się swoimi świątecznymi stroikami 🙂 

Wszystkim życzymy pogodnych i wesołych Świąt!

Czytany: 95

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *