Redakcja Hmag
21.02.18

Lidzia i Renia zauroczone pięknem naturalnego drewna

Lidzia i Renia to tandem dwóch osobowości. Spotkały się 5 lat temu przy okazji kolejnego warsztatu dla architektów. Od razu poczuły do siebie sympatie i do dzisiaj nawzajem się uzupełniają.

Renia z wykształcenia inżynier architekt, obecnie studiuje na Akademii Sztuki w Szczecinie, na wydziale Wzornictwa. Od wielu lat zajmuje się tkaniną. Projektuje wnętrza i odnawia meble.

Lidka, architekt wnętrz, artysta plastyk, absolwentka UAM w Poznaniu, niespokojna dusza, poszukuje nieoczywistych rozwiązań.

Stoliki z naturalnego drewna

Tworzenie stolików zaczęły od zachwytu nad pięknem naturalnego drewna.

Pozyskiwały je w różny sposób, czasami kupowały je od właścicieli, czasami od instytucji, niektóre ratowały przed spaleniem w kominku.

Każdy ze stolików opracowują indywidualnie, przyglądają się pozyskanej bryle i zastanawiają się jak wydobyć jej piękno. Dodają kolor, powlekają kolorową bejcą, czasami dodają elementy ozdobne. Przed obróbką każdy kawałek drewna jest suszony , a po obróbce poddawany impregnacji. W zależności od efektu jaki chcą uzyskać lakierują, lub powlekają drewno olejem.

W ten sposób wytworzony przez nie egzemplarz jest oryginalny i ze względu na wykorzystany materiał jedyny w swoim rodzaju -niepowtarzalny.

Stół z platana

Stół z platana – wyjątkowy stół z pnia platana z otworem w środku. Drzewo rosło w parku im Stefana Żeromskiego w Szczecinie . Jego wiek szacowany jest na około 200 lat. Pień drzewa nie został okorowany, widać charakterystyczną korę platana, jest ona zabezpieczona lakierem bezbarwnym. Otwór w środku jest częściowo naturalny, a częściowo wyrzeźbiony.

Pień był suszony przez 4 lata, w tym czasie , czyszczone jego spróchniałe wnętrze i od czasu do czasu całość okręcano, aby w trakcie schnięcia nie popękał. Na końcu pień zabezpieczona lakierem bezbarwnym i przykryto hartowaną szybą, przez którą widać naturalny nierównomierny kształt drewna.

Plaster na czerwonych nogach

Plaster na czerwonych nogach – wyższy stolik kawowy o pięknym kształcie blatu, z jasnego drewna, z kawałkami kory w środku i ciekawym usłojeniem.

Jego podstawę stanowi sześcian zespawany z profili stalowych, pomalowany proszkowo na czerwono. Może być ciekawym dopełnieniem przestrzeni, a kolorowa podstawa mocnym akcentem we wnętrzu. Blat szlifowany jest ręcznie i zabezpieczony olejem, przez co uwypukla się rysunek drewna.

Platany bliźniaki

Platany bliźniaki – dwa stoliki wykonane z kawałków platana w kształcie litery U . Wyfrezowano w nich miejsca na szklane blaty o nieregularnej formie, które pozwalają podziwiać piękno naturalnego drewna.

Drewno zabezpieczone jest lakierem bezbarwnym matowym, jest sezonowane i szlifowane ręcznie.
Możliwe jest przygotowanie stolika pod indywidualne zamówienie klienta. Poznajemy i wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów.

Jeżeli chcecie zobaczyc więcej wyjątkowych prac Lidzi i Reni to koniecznie odwiedźcie ich profil na Facebooku.

Czytany: 114

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *