Redakcja Hmag
01.03.18

5 rodzajów łóżek do sypialni, na które powinniście zwrócić uwagę.

Sen jest niezwykle ważny, ale równie ważne jest odpowiednie dobranie materaca oraz wybór łóżka. Dziś zapraszamy Cię na krótki przewodnik po rodzajach łóżek.

Wersalka

Wersalki są wybierane głównie przez osoby, które nie dysponują dużą przestrzenią. Ich niewątpliwą zaletą są niewielkie rozmiary, możliwość składania oraz stosunkowo niskie ceny. Oczywiście poza plusami są też minusy. Wersalki często są mało wygodne i bardzo niezdrowe dla naszego kręgosłupa.

Łóżka na ramie.

Łóżka na ramie

Łóżka na ramie inaczej zwane ramowe są zdecydowanie lepsze od tapczanów i wersalek, a dzięki możliwości wyboru odpowiedniego dla nas materaca są również znacznie zdrowsze. Łóżka ramowe wymagają nieco więcej powierzchni, mimo iż nie posiadają skrzyń to łatwo możemy zagospodarować przestrzeń pod łóżkiem na przykład skrzyniami lub pojemnikami.

Łóżka kontynentalne

Ten model łóżek zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Modę na nie zapoczątkowali oczywiście Amerykanie, często nazywa się je również łóżkami hotelowymi ponieważ z racji swojej wygody często goszczą właśnie w hotelowych pokojach.

Łóżko kontynentalne składa się ze skrzyni oraz materaca sprężynowego (boxspring). Dostępne są modele zarówno jedno jak i dwuosobowe są to idealne łóżka do sypialni.

Łoża małżeńskie.

Łoża małżeńskie

Jeżeli mamy wystarczającą ilość przestrzeni w naszym mieszkaniu możemy się pokusić o małżeńskie łoże wykonane na specjalne zamówienie. Do wyboru mamy stelaże z drewna oraz metalu, sami możemy ustalić wymiar oraz dobrać odpowiedni dla nas materac.

Łóżka wodne

Łóżka wodne chyba już odchodzą do lamusa, ale doskonale pamiętamy czasy kiedy były główną nagrodą w kole fortuny i były wyznacznikiem luksusu. Wykonane przeważnie z winylu zapewniały komfortowy choć raczej mało zdrowy sen. Na szczęście dziś mamy możliwość połączenia komfortu i wygody stosując odpowiednie materace.

Podsumujmy

Niezależnie od tego jakie łóżko wybierzemy musimy pamiętać o tym, że zdrowy sen jest najważniejszy, jeżeli nie mamy wystarczającej ilości miejsca na duże łóżko to wybieraj wersalki i tapczany ze sprężynami a nie tylko pianką, dobierz odpowiednią poduszkę, najlepiej taką która dopasowuje się do kształtu naszego ciała.

Zobacz również: Smartduvet Breeze, innowacja w Waszej sypialni

Czytany: 80

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *