Redaktor zewnętrzny
27.04.24

Nakładka na materac – kiedy warto kupić topper?

Gdy nasz materac jest zniszczony lub najzwyczajniej niewygodny to nie oznacza to konieczności jego wymiany na nowy i ponoszenia dodatkowych kosztów, często nieniskich. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup nakładki na materac, nie tylko wyrówna nawierzchnię łóżka, ale też poprawi estetkę i podniesie jakość naszego snu. Kiedy warto jest kupić topper?

Czym jest topper na materac?

Topper to kilkucentymetrowa topper na materac, która jest nie tylko o wiele tańsza niż nowy materac lub kanapa, ale przede wszystkim skutecznie spełnia swoje funkcje. Do najważniejszych zalet nakładki na materac należą między innymi: wyrównanie podłoża, przepuszczalność powietrza, niwelowanie bólów pleców, ochrona przed zużyciem i zniszczeniem materaca, łatwy transport oraz uniwersalność i wszechstronność, ponieważ możemy nałożyć go na materac, kanapę czy sofę.

Nakładka na materac ma wiele zalet oraz spełnia wiele istotnych funkcji Dzięki dużemu wyborowi materiałów, z których jest ona wykonana, jesteśmy w stanie dopasować ją do naszych potrzeb.

Nakładka na materac – rodzaje

Na rynku znajdziemy wiele topperów, wykonane są one z różnych materiałów, najpopularniejszymi są między innymi:

Nakładka na materac z pianki wysokoelastycznej

Tego rodzaju toppler ma na celu przede wszystkim utwardzanie podłoża i prawienie komfortu podczas spania. Można kupić ją o grubości 4,6 lub 8 cm. Jednakże nie należy martwić się, że zostanie ona zreformowana, ponieważ, nie ulega ona zgniataniu nawet podczas kilkuletniego użytkowania. Pianka elastyczna dopasowuje się do kształtu człowieka, zapewnia wentylacje powietrza i wyrównuje podłoże. Można używać jej do namiotu jako nakładkę na sofę czy kanapę lub łoże małżeńskie.

Nakładka na materac z pianki lateksoidalnej

Materac ten przede wszystkim charakteryzuje się dużą sprężystością i elastycznością. Co więcej, nie odkształca się podczas użytkowania, jest antybakteryjny, zapewnia wysoką higienę. Dlatego też, jeśli jesteś astmatykiem lub alergikiem, to jest to produkt dla ciebie.

Nakładka na materac z pianki termoelastycznej

Jest to elastyczna pianka, która dopasuje się do kształtu człowieka, poprawia krążenie i rozluźnia mięśnie, co wpływa na wysoki komfort podczas snu. Należy jednak wiedzieć, że tego rodzaju materiał otula ciało podczas ucisku, co może powodować silne pocenie.

Nakładka na materac z lateksu

Nakładka na materac z lateksu jest wytrzymała, odporna na deformację, elastyczna, nie zbiera kurzu i nie utrzymuje wilgoci. Jest odporna, dlatego grzyby, bakterie i roztocza nie mają możliwości rozwijania się na tego rodzaju materiale. Jest to produkt ekologiczny i naturalny, świetny dla alergików.

Topper na materac – kiedy warto go kupić?

Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że nie ma konieczności wymiany sofy, wersalki, kanapy czy łóżka, jeśli sprężyny dają nam się we znaki podczas ich użytkowania. Cena jest niska i – co więcej – jest łatwy w przechowywaniu. Możemy użytkować go jako nakładkę chroniąca materac, ale również poprawić jakość snu, podczas gdy borykamy się z problemami z kręgosłupem czy innymi dolegliwościami ortopedycznymi.

Jeśli chodzi o utrzymanie nakładki na materac w czystości, to pielęgnacji wymaga jedynie pokrowiec, który chroni topper przed kurzem, roztoczami, brudem i wilgocią. Spokojnie można prac go w pralce, co jest bardzo korzystne dla alergików i astmatyków. Odpowiednia temperatura prania wynosi 60 stopni C, pozbędziemy się więc roztoczy, bakterii, drobnoustrojów, pleśni i grzybów raz na zawsze. Codzienna pielęgnacja polega jedynie na przetarciu pokrowca suchą lub zwilżoną szmatką i wietrzeniu go, w celu pozbycia się wilgoci i potu.

Zakup toppera na materac jest świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy zabezpieczyć łóżko dziecka lub seniora, którzy mają problemy z utrzymaniem moczu oraz w salonie, gdy kanapa czy sofa narażone są na zabrudzenia lub uszkodzenia przez dzieci, lub zwierzęta domowe.

Czytany: 27

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *