Redaktor zewnętrzny
13.05.24

Wiosenne porządki w ogrodzie – jakie akcesoria będą niezbędne?

Przed sezonem dobrze jest uporządkować swój ogród. Jeśli chcesz to zrobić sprawnie i bez bardzo dużego nakładu pracy, potrzebujesz kilku przydatnych akcesoriów. Podpowiemy Ci, co warto wybrać, aby prace w ogródku przebiegły szybko i bez problemów. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przed zabraniem się za wiosenne porządki.

Drabiny ogrodnicze dostosowane do Twoich potrzeb – to podstawa

Jeśli zamierzasz przygotować ogród do sezonu wiosennego, wykorzystaj drabinę. Ułatwi Ci ona wykonanie wielu różnych zadań. Dzięki niej bezpiecznie zdejmiesz zanieczyszczenia z dachu, obetniesz gałęzie nawet na wysokim drzewie oraz skontrolujesz stan elementów pozostających poza zasięgiem Twoich rąk i oczu.

Postaw na drabiny aluminiowe. Charakteryzują się one wytrzymałością, trwałością, odpornością na czynniki zewnętrzne i odkształcenia. Takie modele dostępne są w różnych wymiarach i rodzajach. Do ogrodu najbardziej polecamy Ci drabiny ogrodnicze rozkładane, ale samodzielnie oceń, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza. Aby zdecydować, który rodzaj spełni Twoje potrzeby, sprawdź cechy drabin: metalkas.com.pl/artykul/drabina-do-ogrodu.

Grabie – do szybkiego usuwania liści i gałęzi z ziemi

Niezbędnym akcesorium, którego potrzebujesz w swoim ogrodzie, są również grabie. Dzięki nim usuniesz suche liście, gałęzie oraz inne rodzaje zanieczyszczeń. Przy pomocy grabi szybko pozbędziesz się zalegających na trawie niechcianych resztek zeszłorocznych roślin. Dodatkowo grabie dobrze sprawdzą się do porządkowania ziemi przed umieszczeniem w niej sadzonek.

Pamiętaj, żeby dobrać grabie do swoich potrzeb. Ważne, żeby miały odpowiednią szerokość. Jeśli wybierzesz zbyt duży model, grabienie między sadzonkami lub w wąskich przestrzeniach może okazać się niewygodne albo niemożliwe. Natomiast za małe grabie spowodują, że wydłuży się czas Twojej pracy.

Nożyce i sekator – dzięki nim zadbasz o krzewy i żywopłoty

Do porządków potrzebne będą Ci nie tylko wielofunkcyjne drabiny ogrodowe i dobrej jakości grabie, musisz mieć również nożyce i sekator. Przytniesz nimi gałęzie i pędy roślin. Dzięki nim bez trudu pozbędziesz się niepotrzebnych fragmentów, negatywnie wpływających na wygląd Twojego ogrodu. Postaw na modele, które nie wymagają użycia dużej siły, a które precyzyjnie przycinają rośliny. W przypadku sekatora możesz postawić nawet na model z akumulatorem, który uprzyjemni Ci pracę.

Piła ogrodowa – do usuwania grubych gałęzi

Porządki w ogrodzie często wymagają użycia piły. Przyda Ci się ona do cięcia gałęzi drzew i krzewów. Jest bardzo przydatnym narzędziem, którego używa się niemal przez cały rok. Dzięki pile szybko pozbędziesz się np. zaschniętych grubych gałęzi albo potniesz stare drzewo na mniejsze kawałki.

Łopata – do sadzenia i przesadzania roślin

Niezbędna podczas sprzątania jest również łopata. Jest potrzebna do przekopywania gleby oraz wykopywania z niej pozostałości zeszłorocznych roślin. Dzięki niej wykopiesz uschnięte sadzonki warzyw lub kwiatów i krzewów ozdobnych i zrobisz miejsce na nowe. To niezbędny element, który musisz mieć w swoim ogrodzie. Pamiętaj, żeby podczas zakupów wybrać model o dopasowanej do Ciebie długości. Polecamy Ci dodatkowo łopaty z wyprofilowanym uchwytem. Dzięki temu prace w ogrodzie będą mniej męczące.

Nieważne, jakie akcesoria kupujesz do sprzątania, potrzebujesz dobrej jakości sprzętów. Stawaj na bezpieczne drabiny do ogrodu i narzędzia dopasowane do Twoich potrzeb. Z nimi porządki będą szybkie i przyjemne.

Czytany: 57

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *