Redakcja Hmag
16.11.17

Wymiana okien – co powinniśmy wiedzieć?

Zazwyczaj w okresie zimowym najczęściej zauważamy że nasze okna są nieszczelne. Chociaż wymienić można je dopiero gdy na dworze zrobi się cieplej, warto dowiedzieć się zawczasu o czym powinniśmy pomyśleć gdy zdecydujemy się na to rozwiązanie.

Właściwie zamontowanie okna pozwalają całkowicie wykorzystać potencjał jaki w nich drzemie, czyli komfortowe użytkowanie przez wiele lat.

Na co zwrócić uwagę

Podczas wyboru okien pierwszą rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę są ich wymiary. Wymiary te powinny być odpowiednio mniejsze niż tzw. oścież czyli szerokość i wysokość otworu w murze.

Wymiana okien co powinniśmy-wiedzieć-Jak znaleźć firmę w mieście Warszawa

Dzięki temu możliwe będzie właściwe ustawienie okna, poprawne uszczelnienie przerwy między nim a ścianą, pozwoli to także na właściwe działanie wewnętrznego i zewnętrznego parapetu.

Przerwa między ramą okna a ościeżem to tzw. luz dylatacyjny i jej wielkość zależy od wielkości okna i jego rodzaju.

Wymiana okien co powinniśmy-wiedzieć-Jak znaleźć firmę w mieście WarszawaKolejna ważna kwestia przy wymianie okien to prawidłowe wprawienie ramy okna pamiętając o pionie i poziomie a także użycie klinów by unieruchomić je w otworze.Wymiana okien co powinniśmy-wiedzieć-Jak znaleźć firmę w mieście WarszawaPracownicy montujący okna muszą zwrócić uwagę na części mocujące. Ich dobór zależny od rodzaju ściany do której przytwierdzamy okno. Użyjemy metalowych kotw jeśli jest to beton, gazobeton czy cegła.

Jeśli konstrukcja jest drewniana lub stalowa to okno montujemy za pomocą śrub.

Wymiana okien co powinniśmy-wiedzieć-Jak znaleźć firmę w mieście Warszawa

W celu izolacji termicznej i akustycznej, przestrzeń pomiędzy murem a ramą okna wypełniamy pianką montażowa lub specjalna wełną mineralną.

Znajdujemy wykonawcę

Z reguły do takich rzeczy jak wymiana okien wynajmujemy specjalistów. Zwykle po prostu brak nam czasu i doświadczenia na tego typu sprawy. Co więc począć kiedy chcemy znaleźć wykonawcę? Warto rozpytać wśród znajomych, może ktoś jakiś czas temu tez wymieniał okna?

Korzystając z polecenia możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, w przypadku kiedy znajomy doradzi nam jakiej firmie na pewno nie zlecać wykonania prac.

Możemy też skorzystać z wyszukiwarki aby znaleźć firmę w okolicy wpisując hasło wymiana okien Warszawa.

Zobacz też: Pomysły na aranżację małego balkonu

Czytany: 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *