Redakcja Hmag
22.11.17

Pokój dziecięcy przyjazny dziecku – zabawki edukacyjne

Według definicji, zabawka ma być dla dziecka źródłem rozrywki i radości. Ponieważ dziecko w pierwszych latach swojego życia, niemal wyłącznie się bawi, dlatego warto by ta zabawa miała walory edukacyjne.

Największy sens zabawa lub zabawka (może być używane zamiennie) ma wtedy, kiedy kształtuje umiejętności. Mowa o tak zwanych zabawkach edukacyjnych, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Trend ten szczególnie zyskał na sile wśród producentów, którzy zasypują rynek swoimi produktami.

Zabawa edukacyjna

Zabawka edukacyjna, to taka zabawka dzięki której dziecko nauczy się czegoś. Jednak nie jest to taka sama nauka jak chociażby w przedszkolu czy pierwszych latach szkolnych. Tam pod kierunkiem nauczyciela, dziecko nabywa wiedzę i pewne umiejętności.

Przy zabawce edukacyjnej mamy do czynienia z pobudzeniem dziecięcej wyobraźni. Dzięki rozwojowi wyobraźni, dziecko zaczyna zadawać pytania, w konsekwencji zaczyna samodzielnie poszukiwać odpowiedzi, a o to w tym wszystkim chodzi.

Pokój dziecięcy przyjazny dziecku

Młody kilkuletni człowiek, musi nauczyć się logicznego myślenia oraz dostrzegać związki przyczynowo skutkowe, bez tego ma mniejsze szanse na udane życie.

Teoria a praktyka

Żeby zabawki edukacyjne właściwie spełniły swoją funkcję, muszą być odpowiednio dobrane do wieku dziecka. Wśród wielu zabawek, które są dostępne na rynku najpopularniejsze to gry planszowe i niezmiennie od lat cieszące się dużym zainteresowaniem puzzle. Ich popularność wynika z faktu, że w zabawie może brać udział cała rodzina. Rodzice mogą spędzić czas razem z dziećmi, o co coraz trudniej w tych czasach.Pokój dziecięcy przyjazny dziecku

Takie układanki, dla najmłodszych dzieci są bardzo proste i składają się z prostych figur geometrycznych, po których ułożeniu w całość dziecko zobaczy swojego ulubionego bohatera z kreskówki. Puzzle dla starszych dzieci, zawierają już więcej elementów, a obrazy które maja być ułożone są bardziej szczegółowe.

Pokój dziecięcy przyjazny dziecku

Pokój dziecięcy przyjazny dziecku

Jeśli więc chcemy, by nasza pociecha oprócz dobrej zabawy poznawała świat, warto zwrócić uwagę na zabawki edukacyjne.

My polecamy sklep internetowy Nefere, który oferuje bardzo duży wybór zabawek edukacyjnych.

Zobacz również „Przydasie” do ziół i przypraw.

Czytany: 110

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *