Redakcja Hmag
17.11.17

Ściemniacz oświetlenia czyli podkreślamy klimat wnętrza.

Podczas aranżacji pomieszczeń zarówno nowych jak i po remoncie, nieodzownym ważnym elementem jest rodzaj oświetlenia i źródła światła. Jeśli dobrze dobierzemy barwę światła, kąt jego padania i stopień rozproszenia, możemy uzyskać atrakcyjne efekty wizualne.

Chcąc uwydatnić dany element lub część pomieszczenia, możemy zastosować grę świateł i cieni. Ściemniacz oświetlenia pozwoli nam uzyskać pożądany klimat w pomieszczeniu, ale nie tylko, bowiem zaoszczędzimy na rachunku za energię elektryczną.

Tworzymy klimat wnętrza

klimat wnętrza

Ostatnimi czasy modne stało się umieszczanie w pomieszczeniach dodatkowych źródeł światła oprócz centralnego źródła, które pełnią inne funkcje niż oświetlenie główne. Cel jaki przyświeca tego rodzaju zabiegom, to stworzenie odpowiedniej atmosfery do rożnych czynności (takich jak np. wypoczynek, oglądanie tv, czytanie). Można również podkreślić nietypową fakturę ściany czy wnęki.

klimat wnętrza

W tym celu stworzone zostały ściemniacze oświetlenia. Są to elektroniczne urządzenia, które można programować i co za tym idzie tworzyć własne nietypowe motywy świetlne.

Takie urządzenie zazwyczaj jest zdalne, zatem posiada pilot za pomocą którego przełączanie motywów i wszystkie ustawienia są dziecinnie proste.

Jeśli zdecydujemy się na ściemniacz oświetlenia, mamy do wyboru mnóstwo wariantów kolorystycznych, co ułatwi nam umieszczenie samego urządzenia w tematyce wnętrza.

Ściemniasz światło- oszczędzasz energię

klimat wnętrza

Pobór, a co za tym idzie nasze rachunki za prąd mogą znacznie wzrosnąć kiedy zdecydujemy się na dużą ilość źródeł światła w mieszkaniu. Jednak da się tego uniknąć, używając ściemniacza który zmniejsza natężenie światła, zmniejszamy również pobór mocy i najzwyczajniej w świecie oszczędzamy. Taka oszczędność może wynieść nawet do 40%.

Ściemniacze charakteryzują się łagodnym startem oświetlenia, co zwiększa żywotność jego źródeł a obniża koszt użytkowania pomieszczeń.

klimat wnętrza

Konkludując, ściemniacz oświetlenia nie tylko pozwoli nam na uzyskanie niepowtarzalnego klimatu w pomieszczeniu, ale również oszczędzi kilka złotówek w naszym portfelu, które można spożytkować lepiej niż wydając na wysokie opłaty za energię.

Ściemniacze oświetlenia ma w swojej ofercie na przykład polski producent Zamel.

Zobaczcie koniecznie Tabanda robi fajne rzeczy

Czytany: 96

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *