German Design Award dla wrocławskiej restauracji!
CAMPO, nowoczesny wrocławski grill house, obchodził niedawno swoje drugie urodziny.
Powodów do świętowania jest jednak znacznie więcej: restauracja, okrzyknięta w zeszłym roku najpiękniejszą na świecie, została właśnie nagrodzona kolejną prestiżową nagrodą architektoniczną (German Design Awards) oraz pojawiła się po raz pierwszy w polskiej edycji kulinarnego przewodnika Gault&Millau, zdobywając, już w debiucie, dwie czapki kucharskie.
German Design Award dla wrocławskiej restauracji CAMPO!
Wnętrze utrzymane w ciemnych kolorach, wyrafinowane dodatki, powstałe przy współpracy z lokalnym rzemieślnikami oraz pnący się aż do sufitu drewniany regał pełen win, dzielący przestrzeń na dwie strefy: kuchenną i jadalną, to znaki rozpoznawcze CAMPO.
Minimalistyczna doskonałość tego wnętrza opiera się na grze kontrastów. Chłód kamiennej ściany oswaja koniakowa miękkość sof i ciepło drewnianego regału, gładkość mosiężnych dodatków przeciwstawiona jest chropowatości ziarnistej skóry, a chłodną biel neonu łagodzi delikatne światło.
Ten niezwykły projekt wykonany przez BUCK.STUDIO po raz kolejny zachwycił międzynarodowe jury. Po nagrodzie przyznanej dla najpiękniejszej restauracji świata (WIN Awards 2017), wrocławski koncept został wyróżniony prestiżową German Design Award, niezwykle cenioną przede wszystkim w środowisku profesjonalistów.
Niemiecka Rada Wzornictwa, raz na dwa lata docenia projekty wyznaczające nowe trendy w dziedzinie designu, komunikacji i architektury.
Co ciekawe, pod uwagę brane są tylko te propozycje, które zdobyły już wcześniej uznanie w konkursach architektonicznych w Niemczech i na świecie – laureaci stanowią więc crème de la crème międzynarodowego środowiska projektowego.
W uzasadnieniu czytamy: Duży drewniany regał nadaje pomieszczeniu ciepły i przyjazny nastrój, stanowiąc efektowny element wystroju wnętrza. Restauracja ma przyjemnie otwartą atmosferę, jest przejrzyście rozplanowana i wyróżnia się niezwykle nowoczesnym charakterem, zgodnym z duchem czasu.
Prostota, szczerość oraz dbałość o szczegóły przyświecają także kuchni CAMPO. Jej gorącym sercem jest unikatowy na polskim rynku restauracyjnym piec grillowy Josper, opalany specjalnym argentyńskim węglem drzewnym, który rozgrzewa się do ponad 400 stopni Celsjusza.
Dzięki tak wysokiej temperaturze, argentyńskie steki ras Black Angus i Hereford, pochodzące z ekologicznej uprawy Ojo de Agua Dietera Meiera, które są specjalnością restauracji, pozostają soczyste i kruche, a dania zyskują charakterystyczny posmak ogniska.
Południowoamerykański temperament menu podkreśla ciekawa selekcja tapasów, wśród których znajdują się m.in. pinchos, papryczki padron i kiełbaski jagnięce merguez oraz przystawek, takich jak krewetki z pieca pieczone w oliwie i chilli, szynka iberyjska Cebbo Montellano czy empanadas z chorizo.
Kartę uzupełniają świeże ryby i owoce morza, lekkie dania z sezonowych warzyw oraz klasyczne desery (takie jak crème brûlée czy fondant czekoladowy). Warto zapytać także o dania sezonowe oraz propozycje tygodnia, urozmaicające stałe menu.
Kulinarne doświadczenie w CAMPO dopełnia szeroki wybór win, wśród których znajdują się zarówno specjały z lokalnych winnic, jak i słynne wina z Europy i Nowego Świata. Jako jedyne miejsce w Polsce CAMPO serwuje również organiczne wina PURO, pochodzące z ekologicznej argentyńskiej uprawy Dietera Meiera.
Codzienna pasja, jaką właściciele wkładają w udoskonalanie swojej oferty, została doceniona przez specjalistów żółtego przewodnika, którzy już w debiucie na łamach Gault&Millau wyróżnili CAMPO dwoma kulinarnymi czapkami.
– W CAMPO gotujemy z sercem – tak, jak gotujemy dla naszych rodzin i przyjaciół. Ta dewiza, oparta na prostocie, szczerości i emocjonalnym stosunku do jedzenia, przyświeca restauracji od samego początku jej istnienia. Odzwierciedla to, czym CAMPO chce się dzielić ze swoimi gośćmi każdego dnia: doświadczenie kulinarne, wobec którego nie sposób pozostać obojętnym – mówi właściciel, Krystian Bruź.
Choć właściciele wierzą, że odpowiednia oprawa nie kończy się na talerzu, to dążą do tego, by goście, skuszeni ciekawym wnętrzem, wracali po to, co w CAMPO ceni się najbardziej – szczerą kuchnię o wyrazistym charakterze, wpisaną w kulinarne DNA miasta.
Więcej informacji o projekcie na www.buck.pl
Zobacz również
The Chameleon. Designerska posiadłość w środku indonezyjskiej dżungli
Piszemy o wszystkim co związanie jest z aranżacją domów i ogrodów. Inspirujemy i dajemy możliwość współtworzenia naszego serwisu.