Redakcja Hmag
22.11.18

Miejsce dla ludzi z charakterem. Apartament pokazowy osiedla Awangarda.

Apartament pokazowy osiedla Awangarda wymyka się definicji mieszkania. To coś więcej – przestrzeń dedykowana ludziom z charakterem, którzy wiedzą czego chcą. Przestrzeń, która ma stać się scenerią ich życia, inspiracją do tworzenia ich własnej opowieści.

Osiedle Awangarda to miejsce, które niewątpliwie wyróżnia się na mapie Warszawy. Nowoczesne, prestiżowe, zlokalizowane nieopodal Fortu Bema, powstało z myślą o ludziach ceniących wysoką jakość życia. Jego charakter najlepiej oddaje apartament pokazowy, którego inicjatorem jest Paweł Malinowski – prezes zarządu PROFBUD.

Apartament pokazowy osiedla Awangarda

To miejsce wyjątkowe, którego nie da się ująć w żadne ramy. Ciemne, stonowane kolory, szlachetne materiały wykończeniowe i swobodne nawiązania do estetyki art deco, tworzą tu niezwykłą mieszankę, pełną wyrafinowanej elegancji.

Jest to miejsce odważne, ale niepozbawione ciepła, gdzie pierwiastek męski i żeński harmonijnie się przenikają. Paradoksalnie zbudowany na kontrastach tworzy spójną całość. Intryguje, inspiruje i na długo pozostaje w pamięci.

Apartament pokazowy osiedla Awangarda
Fot. Łukasz Zandecki

Nie tylko cztery ściany…

– Jednym z założeń tego projektu była idea stworzenia wyjątkowego miejsca do życia w Warszawie. Celowo używam tu sformułowania miejsce, ponieważ to nie tylko cztery ściany. To przestrzeń, uczucia – radość, zadowolenie, smutek… Po prostu życie. I tego poszukiwaliśmy w tym projekcie.

Pokazujemy nim nasze możliwości, naszą filozofię – dbałość o jakość i szczegóły. Jest to miejsce, w którym chcielibyśmy gościć naszych przyjaciół, klientów, rozmawiać o naszych inwestycjach, projektach.

Idea otwartego domu, do którego możesz wpaść i porozmawiać z osobami ci bliskimi, zawsze mi się podobała. My tworzymy przestrzeń do życia, ale to mieszkańcy sprawiają, że jest domem – opowiada o projekcie jego pomysłodawca – Paweł Malinowski, prezes zarządu PROFBUD.

Apartament pokazowy osiedla Awangarda
Fot. Łukasz Zandecki
Apartament pokazowy osiedla Awangarda
Fot. Łukasz Zandecki
Apartament pokazowy osiedla Awangarda
Fot. Łukasz Zandecki
Apartament pokazowy osiedla Awangarda
Fot. Łukasz Zandecki

Wnętrza, które oprą się modzie

Projekt wnętrz stworzył duet architektów – Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division. W efekcie współpracy powstała ponadczasowa, nasycona przestrzeń pełna wyrafinowanej elegancji.

– Zależało nam, żeby były to wnętrza, które oprą się modzie. Takie, które na długo zapadną w pamięć. Miała to być przestrzeń piękna i funkcjonalna. Staraliśmy się zestawić ze sobą różne szlachetne materiały, które razem będą tworzyć jedną, spójną, efektowną, nasyconą całość – opowiada Szymon Tarnowski.

Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki

Agnieszka Kuratczyk dodaje, że jest to przestrzeń dla osoby bardzo zdecydowanej. Dla osoby, która wie jaka jest, która wchodzi i otacza się miejscem, stworzonym dla niej jako tło do scenerii jej życia.

Przestrzeń szyta na miarę

W dobie sieciówek i produkcji masowej, unikatowe detale i meble projektowane z myślą o danym miejscu są wyjątkowo cenione. Dlatego – do wyposażenia apartamentu zaproszono wielu specjalistów, którzy zadbali o to, by w przestrzeni znalazły się produkty najwyższej jakości.

Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki

W tak wyjątkowej przestrzeni nie mogło zabraknąć dzieł sztuki. O ich dobór zadbał Szymon Tarnowski. W salonie znalazły się obrazy Aleksandra Roszkowskiego. Pokój spotkań zdobi twórczość mistrzów Polskiej Ilustracji Książkowej, w sypialni natomiast znalazły się kultowe dzieła Polskiej Szkoły Plakatu.

Liczy się każdy detal

Każdy, najmniejszy nawet detal został tu konsekwentnie dopracowany. Co więcej, niemal wszystkie przedmioty zaprojektowano specjalnie na potrzeby tej realizacji. Rozmach, precyzja i ogrom twórczej energii, jakie twórcy włożyli w ten projekt, przyczyniły się do powstania nasyconej, wyrazistej i intrygującej przestrzeni. Robert Walaszczyk PROFBUD kierownik projektu:

Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki
Fot. Łukasz Zandecki

– W tym projekcie największym wyzwaniem było skoordynowanie wszystkich specjalistów, którzy w tym samym czasie tworzyli swoje dzieła. Praca nad realizacją tej koncepcji była dla mnie wyjątkowym doświadczeniem. Efekt końcowy przerósł moje oczekiwania.

Informacje o projekcie:

Inwestor: Profbud
Projekt wnętrz: Agnieszka Kuratczyk, Szymon Tarnowski – Tarnowski division

Użyte materiały:

SZTUKA

 • dobór oryginałów: Szymon Tarnowski Tarnowski Division
 • ZBIGNIEW LENGREN Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta
 • JÓZEF WILKOŃ Konie
 • JÓZEF WILKOŃ Polujący tygrys
 • JANUSZ STANNY Ilustracja do książki
 • BOHDAN BUTENKO Gapiszon, ilustracja do czasopisma MIŚ
 • JANUSZ GRABIAŃSKI, M. Kownacka Rogaś z Doliny Roztoki
 • JAN MARCIN SZANCER Anna Pogonowska Na balkonie
 • JANUSZ GRABIAŃSKI M. Konopnicka O krasnoludkach i sierotce Marysi
 • POLSKA SZKOŁA PLAKATU
 • WALDEMAR ŚWIERZY Litografia
 • JAN MŁODOŻENIEC Tempera/papier
 • JAN LENICA Tech. miesz. /papier

Stolarka zabudowana, meble na wymiar, fronty, panele na ścianach – Color Wood
Deski podłogowe – Nuvolariparquet
Marmury w łazienkach: Silver Wave, Bianco Lasa – MARSYL
Umywalka i wanna z drewna – Unique Wood
Hydromasaż – Actigroup

Instalacja:

Dom inteligentnyElektrointegracje
Oświetlenie ogólne: Kreon
Lampy art deco: Atelier 1925
Oświetlenie wiszące: Magic Circus
Nagłośnienie: Bang & Olufsen
Meble wolnostojące: cztery fotele – część klubowa gabinetu, jadalnia – stół i krzesła, biurko w gabinecie – meble Art Deco Atelier 1925
Porcelana – porcelana Furstenberg kolekcja sieger Ca’ d’oro – dobór i dostawca Atelier 1925
Kuchnia – BORA PROFFESIONAL 2.0 – dostawca Atelier 1925

BIO

Profbud – firma deweloperska, która stawia na najwyższą jakość realizowanych projektów mieszkaniowych. Oferuje swoim Klientom mieszkania „szyte na miarę”. W ciągu 8 lat swojej działalności spółka zrealizowała wysokiej jakości projekty w atrakcyjnych lokalizacjach. Wszystkie inwestycje Profbud charakteryzują się sprawdzonymi rozwiązaniami architektonicznymi, wysokiej klasy materiałami, nowoczesnymi technologiami oraz nieszablonowym designem.

Do flagowych projektów realizowanych obecnie na terenie Warszawy należą Osiedle Stella na Bemowie, Haven House na Gocławiu oraz Ligia na Ursusie. Firma buduje również nowoczesne Osiedle Primo w Łodzi. Za osiedle Awangarda na warszawskim Bemowie, Profbud otrzymała certyfikat European Quality Certificate® 2018. Profbud jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Awangarda – Osiedle Awangarda (Profbud) – to prestiż, nowoczesność i dobra energia. Zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie – zachwycającego zielenią – Fortu Bema na Bemowie. To osiedle stworzone z myślą o ludziach aktywnych, ceniących wysoką jakość życia, połączoną z wygodnymi rozwiązaniami i nowatorskim podejściem. Bliskość infrastruktury sportowej oraz terenów zielonych pozwala znaleźć równowagę pomiędzy odczuwalnym tempem życia stolicy a wewnętrzną harmonią. Cechy charakterystyczne osiedla to wyjątkowa dbałość o szczegóły, projekt oparty o nowoczesne rozwiązania i trendy architektoniczne oraz najwyższej jakości materiały.

Więcej na: www.profbud.info

Zobacz również

 

Biblioteka przyszłości w Chinach.

 

Czytany: 86

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *