Redakcja Hmag
18.04.18

Fameg – 135 lat meblarskiej tradycji

Meble Fameg tworzone są w oparciu o wiedzę i doświadczenie, które kryją się za procesami wieloletniego rzemiosła. Każdy z wytwarzanych ręcznie produktów to najwyższa jakość i wyjątkowa trwałość.

Fameg
Foto: brantt.pl

135 lat meblarskiej tradycji

Tradycja to szacunek dla otaczających nas ludzi i poszanowanie natury. Tradycyjne rzemiosło produkcji giętych mebli budowane jest na wielopokoleniowym doświadczeniu i pasji tworzenia. Wyjątkowe meble stanowią o wyjątkowości wnętrz użytkowanych przez kolejne pokolenia.

Foto: Fameg

Tradycja firmy oparta jest na dokonaniach Michaela Thoneta i jego niezwykłym dziedzictwie. Meble Thonetowskie na stałe weszły do klasycznego kanonu mebli. Słyną ze swojej niezwykłej stylistyki, są lekkie i wyjątkowo trwałe.

To właśnie krzesła produkowane w XIX w. przez rodzinną firmę Thoneta krzesła zachwyciły Europę.

Foto: Fameg

Niezwykle wygodne i lekkie, najpierw gościły w wiedeńskich kawiarniach, aby następnie zdobywać nagrody i rozgłos na całym świecie. Produkcja mebli giętych w Radomsku została uruchomiona przez Thonethów w 1881 roku. Ich produkcja jest kontynuowana nieprzerwanie do dziś.W latach 50. Firma Braci Thonet przerodziła się w Fameg i pod tą nazwą funkcjonuje obecnie. Produkcja mebli jest stale udoskonalana, a nabywcy na wszystkich kontynentach doceniają ich jakość.

Foto: Fameg

Spadkobiercy ponad 130letniej tradycji i unikalnej technologii produkcji stale się rozwijają i doskonalą, dzięki czemu firma jest jednym z największych producentów krzeseł drewnianych w całej Europie. To liderzy branży meblarskiej na świecie.

Fameg kontynuuje tradycyjne rzemiosło, precyzyjne wykonanie i dba o detale z niezmienną od ponad wieku starannością. Ponadczasowe wzornictwo mebli Fameg odnajdzie się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

Proces produkcji

Staranie wyselekcjonowane, najwyższej jakości drewno to podstawa w produkcji mebli. W procesie gięcia najlepiej sprawdza się drewno bukowe, ale również jest stosowane jesionowe, dębowe, orzechowe i olchowe.

Foto: Fameg

Wybrany materiał poddawany jest suszeniu, a następnie obróbce mechanicznej. Nadawanie kształtu drewnie to niezwykle precyzyjne rzemiosło. Struganie, formowanie i toczenie wydobywają cały potencjał materiału, aby przeobrazić go w wyjątkowy mebel.

Gotowe wyprofilowane elementy poddawane są kolejnym procesom: obróbce termicznej pod zwiększonym ciśnieniem. Parowanie w 105 °C uplastycznia drewno i nadaje pożądany kształt.

Jeszcze tylko staranne wykończenie i meble mogą trafić do Państwa domów i mieszkań.

Zobacz też koniecznie Tabanda robi fajne rzeczy!

Czytany: 71

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *