Fameg – 135 lat meblarskiej tradycji
Meble Fameg tworzone są w oparciu o wiedzę i doświadczenie, które kryją się za procesami wieloletniego rzemiosła. Każdy z wytwarzanych ręcznie produktów to najwyższa jakość i wyjątkowa trwałość.
135 lat meblarskiej tradycji
Tradycja to szacunek dla otaczających nas ludzi i poszanowanie natury. Tradycyjne rzemiosło produkcji giętych mebli budowane jest na wielopokoleniowym doświadczeniu i pasji tworzenia. Wyjątkowe meble stanowią o wyjątkowości wnętrz użytkowanych przez kolejne pokolenia.
Tradycja firmy oparta jest na dokonaniach Michaela Thoneta i jego niezwykłym dziedzictwie. Meble Thonetowskie na stałe weszły do klasycznego kanonu mebli. Słyną ze swojej niezwykłej stylistyki, są lekkie i wyjątkowo trwałe.
To właśnie krzesła produkowane w XIX w. przez rodzinną firmę Thoneta krzesła zachwyciły Europę.
Niezwykle wygodne i lekkie, najpierw gościły w wiedeńskich kawiarniach, aby następnie zdobywać nagrody i rozgłos na całym świecie. Produkcja mebli giętych w Radomsku została uruchomiona przez Thonethów w 1881 roku. Ich produkcja jest kontynuowana nieprzerwanie do dziś.
W latach 50. Firma Braci Thonet przerodziła się w Fameg i pod tą nazwą funkcjonuje obecnie. Produkcja mebli jest stale udoskonalana, a nabywcy na wszystkich kontynentach doceniają ich jakość.
Spadkobiercy ponad 130letniej tradycji i unikalnej technologii produkcji stale się rozwijają i doskonalą, dzięki czemu firma jest jednym z największych producentów krzeseł drewnianych w całej Europie. To liderzy branży meblarskiej na świecie.
Fameg kontynuuje tradycyjne rzemiosło, precyzyjne wykonanie i dba o detale z niezmienną od ponad wieku starannością. Ponadczasowe wzornictwo mebli Fameg odnajdzie się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.
Proces produkcji
Staranie wyselekcjonowane, najwyższej jakości drewno to podstawa w produkcji mebli. W procesie gięcia najlepiej sprawdza się drewno bukowe, ale również jest stosowane jesionowe, dębowe, orzechowe i olchowe.
Wybrany materiał poddawany jest suszeniu, a następnie obróbce mechanicznej. Nadawanie kształtu drewnie to niezwykle precyzyjne rzemiosło. Struganie, formowanie i toczenie wydobywają cały potencjał materiału, aby przeobrazić go w wyjątkowy mebel.
Gotowe wyprofilowane elementy poddawane są kolejnym procesom: obróbce termicznej pod zwiększonym ciśnieniem. Parowanie w 105 °C uplastycznia drewno i nadaje pożądany kształt.
Jeszcze tylko staranne wykończenie i meble mogą trafić do Państwa domów i mieszkań.
Zobacz też koniecznie Tabanda robi fajne rzeczy!
Piszemy o wszystkim co związanie jest z aranżacją domów i ogrodów. Inspirujemy i dajemy możliwość współtworzenia naszego serwisu.