Sylwia
29.03.18

BRUNO. Zestaw meblowy do spędzania czasu na podłodze. Krzysztof Błachut.

Oto ON! Jest niewysoki, ma skośne nogi,  ale bardzo nam się podoba.. O kim mowa? To BRUNO, projekt autorstwa Krzysztofa Błachuta, zdolnego studenta jednej z krakowskich uczelni.

Krzysztof Błachut Bruno

BRUNO jest wynikiem kilkumiesięcznej pracy w oparciu o wyznaczony problem projektowy dotyczący kultury siedzenia na ziemi i organizacji przestrzeni do pracy i relaksu.

Krzysztof Błachut Bruno
fot. Krzysztof Błachut

Projekt dyplomowy realizowany na Wydziale Sztuki, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pod kierownictwem dr Dagmary Latały, zalicza się do gatunku mebli hybrydowych.

W swojej prostocie mieści trzy różne komponenty sprytnie zawarte w jego podstawowej formie: stołek, stolik oraz mata do adaptacji podłogi mieszkania.

fot. Krzysztof Błachut

Kultura siedzenia na ziemi

fot. Krzysztof Błachut

Wiele osób w swoim codziennym życiu do siedzenia wykorzystuje krzesła. Często jest to nieuniknione. Jednakże należy sobie zdawać sprawę z konsekwencji wynikających z długotrwałego spędzania czasu na tym meblu. Alternatywą zachęcającą do tymczasowego oderwania się od krzesła jest stołek BRUNO.

fot. Krzysztof Błachut

Moją główną intencją było skupienie się na nowej jakości spędzania czasu w pozycji siedzącej. Kontakt z podłogą, choć nie doceniany w naszej szerokości geograficznej, niesie za sobą wiele korzyści-od kwestii dotyczących korygowania postawy, po sprawy związane z trawieniem.

fot. Krzysztof Błachut

Stołek BRUNO

fot. Krzysztof Błachut

BRUNO swoją estetyką mocno nawiązuje do kraju, w którym kultura siedzenia na ziemi była i jest praktykowana do dzisiejszego dnia, czyli Japonii. Sama idea projektu ściśle koresponduje z tamtym miejscem, stając się zachodnią odpowiedzią na wschodni sposób życia.

fot. Krzysztof Błachut


Dobór materiałów, czyli drewna olchowego oraz pianki polietylenowej stanowi pomost między tradycyjnym rzemiosłem a nowoczesnością. Stołek dzięki swojej prostocie i uniwersalnej konstrukcji z całą pewnością wpisałby się w estetykę wielu wnętrz.​

fot. Krzysztof Błachut

Polski design rozwija się coraz prężniej i staje się rozpoznawalny na arenie międzynarodowej dzięki takim właśnie projektom. Lubimy młodych, zdolnych i kreatywnych, a do takich właśnie  ludzi zaliczamy Krzysztofa. Z pewnością jeszcze będzie o nim głośno! WIęcej o pracach Krzysztofa znajdziecie na Facebooku

Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o takich nowatorskich projektach. Zobaczcie też, co fajnego robi Tabanda, zespół młodych projektantów z trójmiasta.

Czytany: 133

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *