Redakcja Hmag
04.12.18

Fotel Bora – gdy rokoko spotyka egzotykę

Projektanci Eihholtz garściami czerpią najlepsze inspiracje z estetyki stylów historycznych. W ostatniej kolekcji komponują je z nowoczesnymi trendami i szczyptą dalekowschodniej estetyki. Ten pikantny miks zaowocował niezwykłymi, odważnymi formami.

Fotel Bora

W kolekcji holenderskiej marki wyraźnie rozbrzmiewają nuty rokoko: charakterystyczne dla XVIII-wiecznego stylu francuskiego krągłości i lekka, ażurowa forma.

Fotel Bora

Styl Ludwika XV stawiał przede wszystkim na wygodę, więc w spuściźnie pozostawił po sobie wiele rodzajów foteli, które służyły do czytania, czesania i porannej toalety, haftowania. Najbardziej charakterystycznym meblem z epoki Ludwika XV jest berżera z charakterystyczną, rozłożystą czaszą.

Mebel otacza siedzącego niczym wygodny kokon, sprzyjający atmosferze odprężenia i relaksu. Jego oryginalny kształt zainspirował holenderskich projektantów do stworzenia fotela Bora.

Nowoczesna wersja klasycznego mebla ma metalową konstrukcję, wykończoną chromem lub pozłacaną. Ażurowa, delikatna forma przywozi na myśl egzotyczną, bambusową huśtawkę.

Ten uroczy fotel jest jednym z flagowych projektów Eichholtz. Znajdziecie go w Clue-studio, warszawskim salonie tej holenderskiej marki. Styl, który przez lata kształtował się w ich projektach jest niezwykle charakterystyczny.

Eklektyczne połączenia stylów i wzorów, minimalistyczne lub bardzo glamour współgrają ze sobą w niezwykły, zadziwiająco płynny sposób.

Eichholtz tworzą wnętrza totalne. Kompletne kolekcje, które mogą urządzić każde wnętrze w taki sposób, że jeszcze znajdzie się w nich miejsce na więcej wyjątkowych elementów.

Więcej niezwykłych mebli znajdziecie na www.clue-studio.pl

Zobacz również

 

Walle – Adam Leszczyński

 

Czytany: 188

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *