Redakcja Hmag
14.02.19

Praktyczny wystrój kuchni

Mówi się, że kuchnia jest sercem każdego domu. Nic więc dziwnego, że zależy nam na tym aby była ona możliwie jak najbardziej praktyczna i piękna. Dobrze wystrojona kuchnia, czyli taka, której wygląd cieszy oko, ma bardzo duży wpływ na to jak będziemy się w niej czuć. Im ładniejsza, tym przyjemniej będzie przebiegało przygotowywanie posiłków, a to ma bezpośredni wpływ na smak potraw, ponieważ do ich przygotowania przykładamy się bardziej.

Nie musimy od razu planować remontu i malować ścian jeśli chcemy, aby przestrzeń kuchenna zyskała walorów wizualnych. Możemy połączyć pozytywne aspekty wyglądu z praktycznymi rozwiązaniami, a to wszystko za pomocą sprzętów kuchennych których używamy na co dzień.

Piękne i praktyczne

Sprzęty codziennego użytku są oczywiście praktyczne, ale wiele z nich posiada bardzo ładny wygląd. Przykładem są niektóre akcesoria kuchenne, których ze względu na swoje walory estetyczne nie warto chować do szafek i szuflad. Bardzo dobrym wyborem jest wybór przezroczystych słoików służących do przechowywania suchych produktów, takich jak kasza, ryż czy makaron.

Pojemniki tego typu wyglądają ładnie same w sobie, lecz efekt finalny uzyskamy po wsypaniu do nich sypkich produktów. Bardzo dobrym pomysłem jest zmieszanie różnokolorowego makaronu i postawieniu pojemnika na widoku.

Nieco mniej praktycznym pomysłem jest zmieszanie w jednym pojemniku różnego rodzaju kasz, przy czym najlepiej sprawdza się sposób układania jej warstwowo, na przykład wsypując na spód kaszę gryczaną, następnie gruby pęczak, później kaszę jęczmienną i tak aż do wypełnienia pojemnika. Jeżeli chcemy, możemy stworzyć własną mieszankę suszonych warzysz, które doskonale sprawdzają się jako dodatek do zup i sposób.

Suszoną różnokolorową paprykę, cebulę, pomidory czy zioła możemy ze sobą wymieszać, wsypać do pojemnika i postawić w kącie na blacie kuchennym, a następnie ustawić niewielką lampkę która oświetlając pojemnik wraz z zawartością, sprawi, że warzywa będą połyskiwać, co w rezultacie da bardzo ładny efekt.

Poza wykorzystaniem pojemników możemy użyć także noży, które dostępne są w kompletach z bardzo ładnymi stojakami.

Już taki komplet noży wygląda bardzo ładnie, a efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli dokupimy dwa większe noże i podwiesimy je po obu stronach nas stojakiem. Powiesić możemy również patelnie, a jeśli zależy nam na tym aby były zarówno bardzo ładne jak i użyteczne, dobrym wyborem będą te z powłoką ceramiczną.

Zazwyczaj są one białe, dzięki czemu wyglądają bardzo efektownie i elegancko, a dzięki zastosowaniu ceramiki, potrawy nie będą się tak łatwo przyklejać do powierzchni.

Z kuchnią najczęściej kojarzone są garnki, a jeśli wybierzemy modele emaliowane, pokryte różnokolorowymi wzorami i grafikami, z pewnością dodadzą naszej kuchni ciepła i sprawią, że będzie ona bardziej przytulna. Jeżeli wolimy chłodniejsze barwy i nowoczesność, dobrym wyborem są eleganckie garnki ze stali nierdzewnej, które błyszczą nawet przy słabym oświetleniu.

Zadbaj o przestrzeń

Jeżeli do wystroju swojej kuchni będziemy używać wielu typowo dekoracyjnych przedmiotów, wówczas może się okazać, że przestrzeń znacznie się zmniejszy, będzie zagracona i w rezultacie wpłynie to negatywnie na nasz komfort pracy, który jest przecież najważniejszy.

Zamiast wykorzystywać typowe elementy dekoracyjne, lepszym pomysłem jest skorzystanie ze sprzętu kuchennego, który sam w sobie może być ładny, a jeśli ułożymy go w przemyślany sposób, może on jedynie zyskać na walorach estetycznych.

Czytany: 111

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *