dzieci bezpieczne w kuchni
Kuchnia

Gotowanie dla dużych i małych, czyli dzieci bezpieczne w kuchni.

606czytany

Smaki domu rodzinnego to jedne z najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa. Kto nie wspomina pachnącej szarlotki babci czy ciasteczek przygotowywanych przez mamę?

Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu. Od zawsze była miejscem, w którym spotykały się kolejne pokolenia wspólnie przygotowując posiłki i zacieśniając rodzinne więzi. Ta funkcja do dziś pozostaje niezmienna, jednak dzięki nowoczesnym technologiom i rozwiązaniom staje się coraz bardziej komfortowa, bezpieczna i łatwa w użytkowaniu.

dzieci bezpieczne w kuchni

Kuchnia to nie tylko miejsce powstawania apetycznych aromatów, ale również serce domu. To właśnie tam spędzamy czas z najbliższymi przy wspólnych posiłkach. Śniadania w weekendowe poranki, wspólne obiady i rodzinne uroczystości, romantyczne kolacje. To szczególne miejsce, w którym dorastają również najmłodsze pokolenia. Dlatego niezwykle ważna jest odpowiednio zaprojektowana przestrzeń i taki dobór sprzętów, aby nasze dzieci były w kuchni bezpieczne.

Bez względu na metraż jaki posiada nasza kuchnia, chcemy, aby była ergonomiczna i bezproblemowa w obsłudze również dla najmłodszych pasjonatów gotowania.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii, nasza kuchnia może być w 100% dopasowana do naszych potrzeb. Jeśli chętnie spędzamy w niej czas w towarzystwie naszych pociech, wybierzmy takie modele AGD, które poza frajdą z gotowania, zapewnią najmłodszym bezpieczeństwo. Obserwując proces pieczenia, zaciekawione dzieci nie zawsze zachowują bezpieczną odległość od szybki piekarnika. Dlatego powinien być bezpieczny dla dzieci.

W ofercie firmy Comitora znajdziemy nowoczesne piekarniki marki Küppersbusch. Posiadają one drzwiczki wykonane z czterowarstwowego szkła, dzięki czemu ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się, eliminując ryzyko oparzenia. Dzięki temu każde dziecko będzie mogło przyglądać się procesowi pieczenia z bliska, nawet z noskiem przyciśniętym do samej szybki.

Dodatkowo, nowoczesne piekarniki posiadają specjalną blokadę drzwiczek, która uniemożliwia otwarcie piekarnika podczas pracy, co więcej, dzięki mobilnej aplikacji K-Connect prześlesz smaczne przepisy i pomysły na ciekawe dania do wybranych urządzeń. Aplikację można obsługiwać zdalnie z dowolnego miejsca, nie tylko z domu ale np. w podróży.

Dziecko w aneksie kuchennym

Kuchnia otwarta na salon to bardzo popularne rozwiązanie. Przy tak zaaranżowanych przestrzeniach najważniejsze jest, aby kuchenne sprzęty nie były uciążliwe i pracowały cicho, a zapachy potraw nie rozprzestrzeniały się po całym mieszkaniu. Tutaj z pomocą przyjdzie okap z serii PANORAMA
marki Novy.

Jest to okap chowany w blacie. Zaprojektowany został tak, aby zajmował jak najmniej przestrzeni użytkowej. Dzięki temu wciąż możemy cieszyć się wolnym miejscem do pracy i czerpać przyjemność z przygotowywania posiłków, a domownicy oddychają świeżym powietrzem. Okap pracuje bardzo cicho. Dzięki temu Twoja pociech będzie spać spokojnie, nawet blisko otwartej kuchni.

Sprzęty są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Dzięki temu wszystkie eksperymenty kulinarne Twojej pociechy, nawet te najodważniejsze, skończą się szczęśliwie.

W trosce o naturę

Nowoczesne sprzęty kuchenne powinny być również przyjazne środowisku. Od najmłodszych lat warto uczyć dziecko postaw proekologicznych i troski o środowisko naturalne. Jeśli sami zaczniemy wpajać dzieciom odpowiedzialne zachowania, na pewno wychowamy ich na mądrych, świadomych dorosłych.

Ochrona środowiska w kuchni zaczyna się od racjonalnego korzystania z wody. W kontrolowaniu zużycia pomogą nam Dzięki świadomemu korzystaniu z wody, pomogą nam baterie Blanco – SOLENTA-S SENSO oraz EVOL-S VOLUME.

Dotykowa bateria SOLENTA-S SENSO posiada unikatowy system start-stop, dzięki któremu odkręcony kran działa tylko przez 90 sekund. Natomiast inteligentna bateria EVOL-S VOLUME dozuje nam odmierzone ilości wody – już od 100 mililitrów do aż 5 litrów.

Dodatkowo, oba z tych produktów posiadają możliwość zamontowania dźwigni po lewej stronie kranu. To jednak nie koniec nowoczesnych rozwiązań proponowanych przez firmę. W ofercie sklepu znajdują się również rozdrabniacze odpadów marki InSinkErator, selektory kuchenne od Blanco. Dzięki tym produktom bez trudu poradzisz sobie w kuchni z resztkami i odpadkami biodegradowalnymi, a Twoje dziecko nauczy się segregować śmieci.

Więcej na: www.comitor.pl

Zobacz również

Zgódka niezgódka, krokodyle i króliki. Projekt ACH

Leave a Response

hmag
hmag
Redakcja
Piszemy o wszystkim co związanie jest z aranżacją domów i ogrodów. Inspirujemy i dajemy możliwość współtworzenia naszego serwisu. Napisz artykuł