Redakcja Hmag
23.11.18

Weź udział w wyzwaniu Cosentino Design Challenge!

Grupa Cosentino już po raz trzynasty organizuje konkurs Cosentino Design Challenge. Jak w poprzednich edycjach, również tegoroczna ma na celu angażowanie młodych projektantów w kreatywne zadania tematyczne, związane z innowacjami i designem.

Cosentino Design Challenge

Tegoroczna edycja będzie obfitować w oryginalne, wizjonerskie projekty przyszłych ekspertów designu i architektury. Tematem trzynastej edycji konkursu w kategorii „architektura”, jest hasło „Cosentino i woda”.

Kategoria designu będzie odbywać się według idei „Consentino i energia”. W ramach obu tematów startujący otrzymują pełną swobodę w zakresie twórczego procesu, niemniej jednak każdy z projektów powinien zawierać jeden z innowacyjnych produktów firmy Cosentino.

Cosentino: powierzchnię kwarcową Silestone®, powierzchnię ultrakompaktową Dekton® i / lub kamień naturalny ze specjalną ochroną przeciw plamom – Sensa by Cosentino®.

Konkurs CDC jest już uznany i szeroko komentowany w środowisku twórczym. Nieustannie jednak umacnia swoją pozycję i z roku na rok jest coraz bardziej rozpoznawalny na międzynarodowej arenie designu.

Dowodem jego sukcesu i wysokiej rangi jest wsparcie i patronat aż kilkudziesięciu prestiżowych szkół wyższych i związanych z architekturą instytucji nie tylko europejskich: Włoch, Hiszpanii, Francji, Portugalii czy Niemiec, ale również Stanów Zjednoczonych i Meksyku, Izraela, Singapuru czy Australii.

Prace przesłane przez uczestników zostaną poddane ocenie przez profesjonalne jury. Panel będzie składał się z profesorów patronujących uczelni, znane osobowości ze świata architektury i wzornictwa, oraz oczywiście reprezentantów grupy Cosentino.

Jury pod uwagę będzie brało wysoką jakość koncepcyjną i techniczną nadesłanych projektów, kreatywność, innowacyjne podejście do tematu oraz możliwości opracowania i konstrukcji prac uczestników. Muszą one również być spójne z ideą zrównoważonego rozwoju, jaką promuje firma Consentino.

Taka formuła przebiegu konkursu CDC nie tylko pozwoli uczestnikom na sprawdzenie swoich umiejętności, ale również zdobycie międzynarodowego uznania, co dla wielu aspirujących projektantów jest kluczowe na wczesnym etapie kariery. Zwycięzcy w swoich kategoriach na pewno nie będą mogli narzekać na brak późniejszego zainteresowania ze strony branżowych mediów.

Podsumowując ubiegłoroczną edycję Cosentino Design Challenge. W konkursowe szranki stanęły 333 prace. Zgłoszono 141 projektów w kategorii architektura oraz 192 w kategorii design. Oficjalne ogłoszenie zwycięzców odbyło się w Cosentino City Madrid.

Na uroczystym spotkaniu przyznano nagrody trzem laureatom w każdej z kategorii. Gościem specjalnym uroczystości wręczenia nagród był architekt Daniela Rincón de la Veg, który wygłosił przemówienie.

Zwycięzcami ubiegłorocznej edycji konkursu Cosentino Design w kategorii „Architektura -sztuki widowiskowe” zostało „Geoda of marble”- projekt Laury García Navas, „Stalactige” wykonany przez Miguela J. Martíneza Peirotén oraz „DUTTILE” Esteli Benito Molina.

W kategorii Design pod hasłem „Cosentino i światło”, najlepsze okazały się projekty: „Marble Origami” autorstwa Sophie Perrier, “Ascension of the Stones” Ulisesa Moya Rodrígueza oraz “Bajo la sombra de un árbol” Davida Hervás Reya.

Wszystkich studentów zainteresowanych startem w konkursie zapraszamy do wysłania zgłoszenia za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej organizatora: www.cosentinodesignchallenge.org
Prace opisane w języku angielskim można nadsyłać do 1 czerwca 2019 r.

W obu konkursowych kategoriach wyłonione zostaną trzy najlepsze projekty, które otrzymają nagrody o wartości 1.000 €, a także przyznane trzy kolejne nagrody pocieszenia dla uczestników w finale.

Więcej o Grupie Cosentino oraz jej markach znajdziecie na stronie: www.cosentino.com

Zobacz również

Jak skutecznie komunikować się z inwestorem – rola wizualizacji w prezentacji idei.

Czytany: 88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *