Redakcja Hmag
19.09.18

Targi MOOD CONCEPT 2018 – bezprecedensowo oryginalnie

Październik obfituje w wiele ciekawych wydarzeń w branży wnętrzarskiej. W tym roku warto zwrócić uwagę na debiutującą imprezę MOOD CONCEPT, która odbędzie się w dniach 19-21 października w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

MOOD CONCEPT

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Wnętrza i wzornictwo bez jakościowych kompromisów: lista wystawców potwierdzana przez Stowarzyszenie loveOriginal, najbardziej renomowane marki i butikowy charakter wystaw, spotkania z ekspertami świata architektury i designu. Wśród nich wystąpienie dyrektora artystycznego słynnej marki Kartell – Ferruccio Lavianiego.

Formuła MOOD CONCEPT nastawiona jest na promocję najlepszego, oryginalnego wzornictwa. Ekspozycja skupia się na produktach o wysokiej jakości wykonania i ponadprzeciętnych walorach użytkowych.

Wystawcy MOOD CONCEPT

Dlatego właśnie, wśród wystawców pojawią się takie marki, jak Rolf Benz, Natuzzi, Bretz, Ligne Roset, Huelsta, Stressless, Smeg, Kartell czy Frost, a przestrzenie specjalne zamienią się w miejsce prezentacji projektów tegorocznych laureatów międzynarodowego konkursu TOP DESIGN award.

Nadzór nad oryginalnością wydarzenia pełnić będzie nowo-powstałe stowarzyszenie #LOVEOriginal, którego celem jest promocja dobrego designu i kreowanie mody na zakup oryginalnych produktów. Chcąc rozpocząć szeroką dyskusję na temat świadomej konsumpcji, jego obecność będzie miała podwójny wymiar.

WE #loveOriginals

W piątek, 19 października, odbędzie się konferencja „Inspiracja czy plagiat?” z panelami dyskusyjnymi poświęconymi kopiowaniu wzorów form użytkowych, przestrzeganiu praw autorskich oraz ochronie patentowej.

Ponad to przez wszystkie trzy dni będzie można zobaczyć wystawę „WE #loveOriginals”, która w zaskakujący, bezpośredni i bezkompromisowy sposób przedstawia problem nieetycznego podrabiania dzieł największych projektantów.

Podczas niej, zwiedzający będą mieli okazję poznać wyjątkowo inspirujące historie i z bliska zobaczyć najbardziej kultowe projekty gwiazd światowego designu.

Na gości MOOD CONCEPT czeka także Strefa Światła – miejsce prezentacji nowości oświetleniowych firm polskich i zagranicznych, znanych z innowacyjnych rozwiązań i doskonałego wzornictwa.

Nowe inspiracje z zakresu wyposażenia przestrzeni łazienkowych prezentowane będą na Forum Łazienka Pro, któremu towarzyszyć będzie Galeria Innowacji – wystawa produktów pokazujących, jak rozwija się rynek i wzornictwo łazienkowe.

Gościem specjalnym MOOD CONCEPT 2018 będzie Ferruccio Laviani (więcej o tym wydarzeniu), charyzmatyczny designer i dyrektor artystyczny włoskiej marki Kartell, który poszukując nowych definicji przedmiotów i piękna, przełamuje konwenanse odważnymi, nietuzinkowymi formami mebli i oświetlenia.

Wychowanek Ettora Sottsassa – jednego z założycieli rewolucyjnej grupy Memphis – w świecie wzornictwa zaistniał projektem lampy Bourgie, będącej nowoczesną interpretacją klasycznych, bogato zdobionych, barokowych lamp.

Pragnąc odczarować szarą rzeczywistość, pojawi się na scenie głównej targów, obok innych zaplanowanych prelekcji, specjalistycznych szkoleń i kreatywnych warsztatów, gdzie będzie nakłaniał publiczność do rewizji własnych poglądów i wspólnie z organizatorami promował oryginalny design na polskim rynku wnętrz.

Po więcej informacji oraz darmowe bilety dla architektów zapraszamy na moodconcept.pl

Czytany: 76

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *