Redakcja Hmag
26.04.18

Targi jako inspiracja do zmian wystroju wnętrz. Targi KREO.

Bezpowrotnie minęły już czasy, kiedy mieszkania większości Polaków wyposażone były w dokładnie takie same zestawy wypoczynkowe oraz dekoracje.

Dzisiaj producenci dają nam multum różnych możliwości wyposażenia własnych „czterech kątów”. Cieszy też fakt, że mieszkania możemy urządzać zgodnie z trendami panującej mody oraz gustem. Inspiracje coraz częściej czerpiemy nie tylko z prasy branżowej, ale również podczas mieszkaniowych targów. Te, które dotyczą nowatorskich pomysłów aranżacji domowych przestrzeni, są na terenie naszego kraju organizowane coraz częściej.

Targi KREO. Wiosenne zmiany

Targi, których motywem przewodnim jest urządzanie domów i mieszkań, organizowane są głównie wiosną. To idealny czas na remont i zmiany. Co ciekawe, wiele tego rodzaju wydarzeń przedstawia nam ofertę producentów, których główną działalnością jest tworzenie dla nas jedynie elementów dekoracyjnych.

Foto: Targi KREO

Warto zaznaczyć, że coraz więcej właścicieli nieruchomości stawia na klasykę w kwestii głównych zestawów wyposażenia przestrzeni domowej, ale konkretny, indywidualny klimat nadaje właśnie dekoracjami. Te dużo prościej jest zmienić, patrząc na światowe trendy czy osobiste upodobania.

Modne dodatki 2018

Udział w targach mieszkaniowych to doskonały pomysł na czerpanie inspiracji. Ciekawostką jest fakt, że dzisiaj moda pod względem wystroju wnętrz zmienia się tak samo szybko, jak na przykład w przypadku trendów odzieżowych.

Targi KREO
Foto: Targi KREO

Na targach zdobywamy więc pomysły na domowe dekoracje, które właśnie teraz zdobywają uznanie na całym świecie. Dowiemy się, że najmodniejszym kolorem sezonu jest butelkowa zieleń, a dekoracje mają zawierać ogrom dodatków, które zostały wykonane ze szkła bądź zawierają elementy lustrzane. Dzisiaj hitem jest styl glamour i ten z amerykańskich filmów.

Foto: Targi KREO

Liczy się elegancja, ale też wnętrzarski miszmasz, który ma odzwierciedlać naszą duszę. Nie ma już miejsca na nudę, stonowane barwy i minimalizm. Co ciekawe, styl skandynawski, który zakładał optymalne powiększanie przestrzeni i zachowawczą sterylność, odchodzi dzisiaj do lamusa. Wszystko za rzecz przytulnych aranżacji, bogatych w rozmaite dekoracje. Stawiajmy więc na aksamity i welury i sporą ilość elementów z ich wykorzystaniem.

Doskonałym przykładem będą zasłony, poduszki, pufy, a nawet fotele i kanapy wypoczynkowe. Warto zaszaleć z kolorami – stawiajmy na pudrowe róże, granaty, barwę musztardową, ciemną zieleń.

Zrób to sam

Coraz częściej zwraca się uwagę na dekoracje, które można wykonać samodzielnie. Właśnie na targach można czerpać pomysły na domowe dekoracje. Mnogość propozycji światowych producentów sprawia, że chcemy, by nasz dom zdobiły dodatki wyszukane, wyjątkowe.

Foto: Targi KREO

To dlatego oferta przedstawiana na targach może być jedynie inspiracją do wykonania elementów wyposażenia wnętrz samodzielnie. Nie jest to trudne, tym bardziej że dzisiaj moda skłania się ku dekoracjom stworzonym z drewna. Nadal popularna jest także technika decoupage. Zamiast kupowania kolejnych drogich dodatków, możemy śmiało przerabiać te, które już posiadamy.

Artykuł przygotowany w oparciu o stronę internetową Poliszdesign.pl, bloga o aranżacji wnętrz.

Czytany: 87

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *