Redakcja Hmag
26.04.18

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt. Nasze zwierzęta domowe są nam niezbędne do życia, co byśmy zrobili bez naszego ulubionego czworonoga.

Każdy kot i każdy pies doskonale zdaje sobie sprawę z tego, na ile może sobie pozwolić. Nasze zwierzęta domowe wykorzystują nas na każdym kroku, zwłaszcza koty, których nie da się nauczyć podstawowych zasad. Koty to bardzo czyste zwierzęta, jednak czy nam się to podoba czy nie, brudzą nasze mieszkanie.

Ile razy rozmawialiśmy ze znajomymi na temat: jak pozbyć się sierści z mebli tapicerowanych? Wiele razy. Nasze towarzyskie spotkania zazwyczaj kończą się opowiastkami, o tym czego dokonały w minionym tygodniu nasze domowe zwierzaki.

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt

Nikt nie lubi, gdy na ubraniach pojawia się niechciana zwierzęca sierść. Wyposażenie naszej garderoby w szczotki czyszczące ubrania, nie wystarczą. Bardzo ważne jest również systematyczne wyczesywanie naszych pupili. Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym, kiedy zwierzęta zrzucają najwięcej sierści. Systematyczne czyszczenie naszych pupili, kąpanie ich w specjalnych szamponach, przeznaczonych dla zwierząt, znacznie ograniczy wypadanie sierści. Jednak to nie wystarczy.

Należy pamiętać o tym, że nasze zwierzaki zawsze będą gubiły sierść, a czyszczenie mebli już na zawsze stanie się rutyną.Do wszystkiego można się przyzwyczaić, jednak choćbyśmy ile książek i artykułów naukowych przeczytali, temat: jak pozbyć się sierści z mebli tapicerowanych, już zawsze będzie nie do końca zbadany.

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt

Nie ma doskonałej metody na czyszczenie mebli z sierści, gdyż zwierzęta każdego dnia gubią włosy. Takie porządki to Syzyfowa praca, którą musimy wykonywać każdego dnia. To cena jaką musimy zapłacić, za towarzystwo naszych pupili.

Nasze zwierzęta są bardzo ważne, dają nam wiele radości, a to, że brudzą już nie jest takie istotne. Dlatego cieszmy się uroczym towarzystwem naszych czworonogów, a czyszczenie mebli z sierści niech stanie się dla nas rutyną. Każdy z nas ma swoje upodobania, jedni lubią sprzątać, inni gotować. Dlatego, gdy nie lubimy czyścić mebli, nie zastanawiajmy się nad tym jak pozbyć się sierści z mebli tapicerowanych, tylko kto mógłby za nas to zrobić.

Wynajmij specjalistę?

W naszym kraju pojawia się coraz więcej osób, chętnych do pracy, za niewielkie wynagrodzenie. Dlatego, jeżeli nie lubimy czyścić naszych tapicerowanych mebli, wynajmijmy kogoś, kto się tym zajmie. Warto także, zaprowadzić naszego czworonoga do psiego fryzjera, który zapewne powie nam jak dbać o sierść naszego towarzysza, by ten, nie brudził tak bardzo w naszym domu.

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt

Warto także pamiętać o tym, że to jak wychowamy naszego psa czy kota, ma ogromny wpływ, na to jak nasz dom będzie wyglądać. Dlatego, gdy w naszym domu, znajdują się tapicerowane meble, starajmy się nauczyć nasze psy i koty, by nie wchodziły na nie.

Pokazanie zwierzęciu co wolno, a czego nie znacznie ułatwi nam funkcjonowanie w naszym domu. Tapicerowana kanapa nie będzie wymagać czyszczenia, gdy nasz pies czy kotek, nie będzie się na niej wylegiwał.

Nauczmy zwierzaka dobrych manier

Podobnie ma się sprawa z każdym innym tapicerowanym meblem w naszym domu. Dlatego zanim zaczniemy się zastanawiać, nad tym ile czasu będziemy musieli poświęcić na czyszczenie naszego domu, gdy zdecydujemy się na kotka lub pieska, zastanówmy się czy trudno nauczyć naszego zwierzaka dobrych manier.

Wiele zwierząt w naszych domach nie brudzi, spowodowane jest to tym, że doskonale znają swoje miejsce. Psy są znacznie lepsze pod tym względem, koty niestety bardzo trudno nauczyć czegokolwiek.

Dlatego każdy właściciel kota ze swoimi znajomymi bardzo często porusza temat: jak pozbyć się sierści z mebli tapicerowanych. Jednak właściciele piesków, bardzo często nie muszą nawet sprzątać po swoich psach sierści, gdyż te, doskonale znają swoje miejsce, wiedzą gdzie mogą się wylegiwać, a gdzie nie. Zupełnie inaczej ma się sprawa z pogryzionymi butami, gdyż młode psy zazwyczaj w ogóle nie szanują naszego obuwia. Najgorsze jest to, że z reguły wybierają buty, które są najdroższe.

Czyszczenie mebli z sierści zwierząt

Pamiętajmy jednak o tym, że nasze zwierzęta mimo, że brudzą i czasem nas denerwują, dają nam wiele radości. Dlatego, mimo to, że nasze tapicerowane meble czasem wymagają czyszczenia, czy musimy wyrzucić nowe szpilki, to kochajmy te nasze małe zwierzaki, gdyż tak na dobrą sprawę są one bezbronne i mają tylko nas.

Nasze meble czy obuwie nie są ważniejsze od naszych pupili. Jednak pamiętajmy o tym, że za każde zwierzę jesteśmy odpowiedzialni, gdyż to my jesteśmy ich właścicielami. Dlatego od najmłodszych lat, starajmy się wychować naszych małych podopiecznych. Znacznie ułatwi nam to funkcjonowanie w naszym domu.

Najlepszym typem mebli dla właścicieli czworonogów są meble skórzane, które nie przyciągają sierści i w żaden sposób nie 'przyczepiają się’ do nich. Szeroką ofertę takich mebli znajdziesz w sklepie Meble-diana.pl

Czytany: 131

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *