Redakcja Hmag
18.06.18

Apartament, a mniejsze mieszkanie – jak urządzić?

Odpowiednia aranżacja wnętrza pozwoli nam w danej przestrzeni mieszkalnej poczuć się dobrze. Dzięki dobrze urządzonej powierzchni, stworzymy wnętrze funkcjonalne i takie, które doskonale do nas będzie pasować. Wbrew pozorom każda taka aranżacja nie jest łatwa. Trudno bowiem jest stworzyć wnętrze idealnie do nas dopasowane a równocześnie takie, które nie stanie się bezsensownie zagraconą powierzchnią.

Dlatego też inne zasady obowiązują przy urządzeniu wnętrza apartamentu a inne podczas urządzenia wnętrza małego mieszkania.

NOWOCZESNY APARTAMENT

Aranżacja nowoczesnego, blisko stu metrowego apartamentu to możliwość stworzenia jasnej i otwartej przestrzeni. W wielu takich miejscach są zastosowane jasne kolory lub pastele. Jako lampy wiesza się kryształowe żyrandole, meble mają proste i nieskomplikowane kształty. W takich pomieszczeniach używa się jasnego drewna a podłogi są również wykonane w jasnym odcieniu.

Biel, szarość, lustra czy sosnowe meble dają poczucie lekkości i jeszcze bardziej powiększają daną przestrzeń. Luksusowy, nowoczesny apartament może mieć w sobie trochę stylu szwedzkiego, być urządzony minimalistycznie w jasnych kolorach. Na ścianach można powiesić nowoczesne reprodukcje lub obrazy współczesnych twórców. W niektórych przypadkach można powiesić swoje własne lub rodzinne zdjęcia na szkle. Dzięki temu przestrzeń nabierze naszych własnych i prywatnych akcentów.

Urządzenie luksusowego apartamentu może być proste, pod warunkiem, że przestrzeń nie zostanie zbytnio zagracona. W takim przypadku dobrze jest zastosować jak najmniej dekoracji a te, które zostaną do przestrzeni wprowadzone, powinny mieć nowatorskie kształty.

MAŁE MIESZKANIE

Urządzenie wnętrza małego mieszkania jest bardzo trudnym wyzwaniem. Ponieważ w takiej przestrzeni powinniśmy zawrzeć wszystko to co funkcjonalne a oprócz tego dobrze jest, gdy jeszcze uzyskamy trochę wolnej przestrzeni. Jednym z idealnych pomysłów może być stworzenie czy zbudowanie antresoli. Wykorzystując ją do spania oszczędzamy na powierzchni naszego małego mieszkania. Jednak ten pomysł nie może być zastosowany w mieszkaniach niskich.

Powierzchnia małych mieszkań to idealne miejsce do wykorzystania mebli wielofunkcyjnych.

W takich mieszkaniach powinniśmy na maksa wykorzystywać ściany i robić różnego rodzaju zabudowy. Małe mieszkania to mieszkania w jasnych kolorach, to wykorzystanie luster i lekkich mebli, które są łatwe do przenoszenia.

Urządzenie małego mieszkania to zastosowanie wielu specjalnych trików jak również stworzenie odpowiedniej iluzji. Najważniejsze jest by małe mieszkanie wizualnie sprawiało wrażenie znacznie większego niż jest.

SWÓJ STYL

Bez względu na to czy mamy do urządzenia nowoczesny apartament czy też małe mieszkanie wszystko zależy od nas samych. Możemy się tylko sugerować jakimiś proponowanymi pomysłami, jednak nasze mieszkanie powinno wyrażać nasz własny styl i być miejscem, w którym to my sami będziemy czuć się najlepiej.

Nasz dom ma być urządzony w stylu, który jak najlepiej pasuje do nas samych.

Za pomoc w realizacji artykułu dziękujemy firmie Russjan

Zobacz również: Garść inspiracji na to, jak urządzić salon

Czytany: 98

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *