Redakcja Hmag
21.05.18

Garść inspiracji na to, jak urządzić salon

Salon czyli inaczej pokój dzienny to wizytówka każdego domu. To właśnie tutaj zaprasza się gości, organizuje się spotkania towarzyskie, ale też zwyczajnie spędza czas ze swoją rodziną, na przykład oglądając telewizję albo grając w gry planszowe.

Jak urządzić salon

Salon warto zatem urządzić tak, by był naprawdę piękny, ale też wygodny i prosty w utrzymaniu czystości. Wspaniale, jeżeli uda się wprowadzić do salonu takie elementy dekoracyjne, które podkreślają nasz styl życia i zainteresowania.

Zanim zacznie urządzać się jakąkolwiek przestrzeń, wcześniej warto zgromadzić trochę inspiracji, na przykład w postaci zdjęć zamieszczonych w internecie czy magazynach wnętrzarskich. Przeglądając zdjęcia pięknie urządzonych salonów, warto wypisać sobie, które meble i dodatki zrobiły na nas największe wrażenie.

jak urządzić salon

Ważne jest również to, aby zdecydować się na konkretną kolorystykę oraz styl. Od wielu lat w Polsce szalenie popularny jest styl skandynawski. Ostatnio jednak zaczęły pojawiać się nowe tendencje w urządzaniu wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się zatem na wprowadzenie nasyconych kolorów, o których w stylu skandynawskim nie ma mowy.

Strefa relaksu w salonie

Kiedy uda się zgromadzić już garść inspiracji, następnym krokiem będzie realizacja. Być może nie uda się kupić wszystkich mebli i dodatków w jednym czasie, z pewnością potrzebna będzie selekcja. Warto zatem wybrać, które meble i dekoracje pojawią się w domu na pierwszym miejscu. Z pewnością dobrze jest od początku mieć urządzoną w salonie strefę relaksu.

jak urządzić salon

Strefa relaksu czyli wygodna kanapa oraz stojący obok fotel, to miejsce w którym cała rodzina będzie wypoczywać, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem. Jeżeli tylko w salonie jest odpowiednio dużo miejsca, warto kupić naprawdę dużą kanapę, taką, na której zmieści się sporo osób. Rozwiązuje to problem pojawiający się wtedy, kiedy odwiedza nas spora grupa ludzi, których nie ma gdzie usadowić.

Strefa jadalniana

W salonach w przeciętnym polskim domu najczęściej urządzona jest również strefa jadalniana. Oczywiście, jeżeli w domu jest na tyle dużo przestrzeni, że jadalnię można urządzić w osobnym pomieszczeniu, warto to zrobić. Jeżeli jednak jest inaczej, duży stół oraz krzesła jak najbardziej pasują również do salonu.

jak urządzić salon

Warto poszukać inspiracji w internecie i zobaczyć jak w dzisiejszych czasach można pięknie wystylizować krzesła oraz stół. Szalenie popularne jest na przykład to, aby wokół stołu ustawić kilka różnych modeli krzeseł. Właśnie tak dekorują swoje wnętrze szalenie modni mieszkańcy krajów skandynawskich.

Dekoracje i motyw przewodni

Aby nadać charakteru swojemu wnętrzu, muszą w nim pojawić się dekoracje, najlepiej związane z jakimś motywem przewodnim. Mogą to być tak popularne i modne poduszki w stylu boho, albo inne dekoracje rodem z Maroka. Fantastycznie, jeżeli część dekoracji będzie oddawała styl życia gospodarzy, pokazywała jakie mają hobby.

jak urządzić salon

Nie chodzi o to, aby przenosić do swojego domu wszystko, to co znajduje się w sklepach z artykułami do urządzania wnętrz, a spersonalizować swoją przestrzeń, czyli urządzić ją w jedyny i niepowtarzalny sposób. Jeżeli zatem gospodarze fotografują – na ścianach mogą pojawić się ich zdjęcia. Jeżeli lepią z gliny – mogą wykonać ozdobne wazy czy misy. Oczywiście, nie jest to konieczne, by pięknie i funkcjonalnie urządzić salon. To jednak niepowtarzalność wystroju wnętrza decyduje o tym, że zapadnie komuś w pamięć. Jednak najważniejsze jest po prostu to, by w swoim domu po prostu dobrze się czuć.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w Trójmieście.

Zobacz też: Jak czyścić meble z sierści.

Czytany: 98

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *