Sylwia
04.10.17

Jak urządzić idealny kącik kawowy?

Idzie jesień. Chłodne wieczory nadciągną zanim się obejrzysz. To czas, aby wprowadzić w domu odpowiednią atmosferę, która pomoże przetrwać nadchodzące zimne miesiące.

Nic nie jest równie ciepłe i przytulne, jak kubek parujący w Twoich dłoniach. Zainspiruję Cię więc do stworzenia osobistej kawiarni.

Powraca moda na domowe bary i tym razem nie ogranicza się wyłącznie do witrynek z alkoholem. Kawiarnie to coraz popularniejszy dodatek w zachodnich gospodarstwach domowych.

Dodaj trochę wygody, trochę chęci stworzenia miejsca do spotkań rodziny i znajomych, o trochę swojego niepowtarzalnego stylu i mody. To świetny projekt weekendowy, dzięki któremu odkryjesz swój dom na nowo.

Jak urządzić idealny kącik kawowy – lokalizacja

Jak urządzić idealny kącik kawowy – musisz zdecydować rozmiarze i położeniu kawiarni, oraz wygospodarować na nią trochę wolnej przestrzeni. Może to być zarówno małe miejsce na szafce w kuchni, cały ciąg szafek, miejsce w salonie, sypialni lub gdziekolwiek Ci się zamarzy.

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Miejsce na ekspres znajdzie się w każdej kuchni

Jak urządzić idealny kącik kawowy

A może lepszy będzie w wersji mobilnego pomocnika?

Aranżacja

Jeśli decydujesz się na kawiarniany bar w ciągu szafek kuchennych, masz podstawę do dalszej aranżacji. Jeśli nie, poszukaj niewielkiego mebla, na którym postawisz urządzenia i zapasy. Może to być wyspa kuchenna, kredens, szafka robiona na zamówienie, albo stara komoda, której damy nowe życie.

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Rustykalny stolik w nowoczesnym wydaniu

Upewnij się, że będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie I ekspozycję wszystkich elementów, z których będzie składał się Twój wymarzony bar. Wszystko, czego potrzebujesz to ekspres i kilka filiżanek? Świetnie, wystarczy na nie kawałek kuchennego blatu.

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Nowe zastosowanie koszyka na owoce? Proszę bardzo!

Jeśli jednak chcesz w takim kąciku czegoś więcej: Dwóch ekspresów, czajnika, filiżanek, kubków, kawy, herbat, itd. Przyda się właśnie oddzielny mebelek, który na blacie wyeksponuje nowocześnie zaaranżowane urządzenia i kubki, a w środku zapewni miejsce: półki lub szuflady do przechowywania zapasów do przygotowania Twojego ulubionego napoju .

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Wykorzystaj stary regał z IKEI

Urządzenia

Teraz masz wymówkę, aby w końcu kupić ten wymarzony ekspres do kawy z funkcją robienia ulubionego latte. Wyeksponuj kawiarkę po babci lub ulubiony czajnik.

Jeśli posiadasz mały ekspres na jeden kubek kawy, dokup zaparzacz, metalowy czajnik ciśnieniowy lub urządzenie typu french press lub czajnik przelewowy.

W zależności od potrzeb i oczekiwań, zgromadź sprzęt, z którego będziesz chętnie i często koszystał. Jeśli zdecydujesz się na dalszą rozbudowę kawowego baru, możesz zainwestować w ekspres podpinany bezpośrednio pod instalację wodną.

Akcesoria

Aby stworzyć swój unikalny kącik kawowy, musisz zaopatrzyć się w wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się idealną filiżanką ulubionego napoju. Wybierz najciekawsze kubki, łyżki, cukier, słodziki czy inne dodatki. Chcesz podawać również herbatę?

Nie zapomnij czajnika i uroczych zaparzaczy. I nie zapominaj o dzieciach! Gorąca czekolada, pianki, posypki i smakowe sosy mogą zamienić bar kawowy w ulubione, rodzinne miejsce spotkań.

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Złota podstawka i minimalistyczny plakat? Jestem na tak!

Dekoracja

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Wykorzystaj efektowną paterę do ciasta!

Wszystkie najpiękniej zaaranżowane kąciki kawowe sprawiają wrażenie, że znajdujemy się w szczególnym dla domowników miejscu.

Można wykorzystać fragment ściany pomalowanej farbą tablicową do stworzenia unikatowej kaligraficznej dekoracji lub zapisania przepisu na ulubioną kawę.
Wykorzystaj niezwykle modne plakaty lub szyldy.

W utrzymaniu porządku pomogą tace i patery na ciasta, kosze na owoce o ciekawym kształcie, bądź zdobiona ceramika.

Jak urządzić idealny kącik kawowy

Użyj ceramicznych naczyń aby odmienić swoją kuchnię

Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń daje wrażenie przyjemności i relaksu w wyjątkowym dla Ciebie miejscu. Kącik kawowy powinien być więc dopasowany do Twojego wnętrza i potrzeb.

Jeżeli jesteście w trakcie aranżowania takiego kącika to podzielcie się z Wami efektem końcowym.

Zobacz koniecznie najpiękniejsze stoliki kawowe!

Jestem za to pewna, że już wiecie jak urządzić idealny kącik kawowy, a ta rozgrzewająca lektura zainspiruje Was do stworzenia własnego miejsca do celebrowania chwili z ulubionym napojem. Dajcie znać, którą z inspiracji wykorzystacie u siebie!

Czytany: 607