Redakcja Hmag
29.11.18

Kolory ziemi – natura w Twoim biurze

W ostatnich latach, w aranżacji wnętrz widoczne jest zainteresowanie wprowadzaniem elementów, wyrażających naszą więź z naturą. Jednym z nich są ściany w kolorach ziemi. Dlaczego ta paleta barw cieszy się nieustającym zainteresowaniem i wzrastającą popularnością?

Uniwersalny trend

Beż, sjena, heban, ochra i inne różnorodne odcienie naturalnych barw ziemi cieszą się nieprzemijającą popularnością. Dzięki swej uniwersalności pasują do niemal każdego wystroju.

natura w biurze

Ściany w tych kolorach pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, co więcej – jeśli decydujemy się na tę gamę barw, łatwiejszy staje się dobór kolorów; stonowane i łagodne odcienie ziemi dobrze się ze sobą łączą i uzupełniają.

Właściwie użyte, zwiększają wrażenie przestronności wnętrza (jasne kolory) lub je pomniejszają, tworząc przytulną atmosferę (kolory głębsze, bardziej nasycone). Sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu, jak i w biurze, sprzyjając koncentracji i kreatywności. Zalety te sprawiają, że barwy ziemi są najczęściej używane przez Polaków w wystroju wnętrz.

Bliżej natury

O zaletach stosowania kolorystyki w biurze opowiedział Dariusz Wicherdyrektor handlowy Everspace.

– Kolory, którymi otaczamy się na co dzień, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Stanowią silne bodźce, nie zawsze pozytywne – często nas irytują i rozpraszają. Dlatego tak ważne jest, by postawić na optymalne rozwiązania, barwy, wśród których będziemy się czuć swobodnie. Odcienie ziemi zapewniają poczucie ciepła i bezpieczeństwa, a także bliskości z naturą. Brązy kojarzą się ponadto z trwałością i stabilnością. Wszystko to daje efekt pełnej komfortu, niewymuszonej elegancji

wyjaśnia ekspert.

Różnorodne możliwości

Kolory ziemi doskonale łączą się z meblami drewnianymi o klasycznym stylu, jednak współgrają też świetnie z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, choć ich forma raczej nie powinna zawierać przesadnych zdobień.

Minimalizm w połączeniu z brązami da efektowny rezultat. Odcienie mebli mogą być różnorodne – pokrywać się z kolorystyką ścian, bądź lekko z nią kontrastować. Zastanawiając się nad doborem wystroju, warto zapoznać się z szeroką ofertą mebli marki Everspace, w której znajdziemy zarówno propozycje o charakterze klasycznym, jak i nowoczesnym.

Więcej na: www.everspace.pl

Zobacz również

 

Projekt ACH – naturalnie we wnętrzach

 

Czytany: 94

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *