Redakcja Hmag
24.10.18

Jesień w biurze. Co proponują projektanci?

Jesień w świecie designu mija pod znakiem nowości. Czołowe marki stawiają na współpracę z projektantami, wyznaczając trendy w aranżacji. Innowacyjne koncepcje designerów nadają nową jakość w dziedzinie wystroju wnętrz i zagospodarowywania przestrzeni.

Oto propozycje wybrane przez ekspertów z Everspace podczas Warsaw Home 2018, łączące w sobie wygodę i funkcjonalność.

Elegancki minimalizm

Kolekcja Chic Lounge została zaprojektowana przez znakomitego francuskiego designera, Christophe’a Pillet dla marki Profim. Meble wyróżniają się minimalistycznym, finezyjnym stylem, świetnie komponującym się z różnorodnymi przestrzeniami. Dają możliwość połączenia skóry i tkaniny.

Fotele Chic Lounge są wykonane z metalowych stelaży zalanych w piance poliuretanowej, co więcej, wyposażone zostały w oparcie o regulowanej wysokości. Dodatkowo dostępne są do wyboru dwa typy stelażu: płoza (z metalowego pręta) i czteroramienna baza, oba w zróżnicowanych odsłonach kolorystycznych: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej i grafitowej. Kolekcję uzupełniają elegancki podnóżek i poduszka. Meble zostały stworzone z myślą o przestrzeniach dla gości, hotelowych lobby i strefach relaksu.

Komfort, cisza i lekkość

Marka MDD prezentuje trzy nowe projekty: Frank, Hana i Gravity. Fotel Frank, zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego, przeznaczony jest zarówno do pracy, jak i relaksu. W minimalistycznej formie zachował wygodę gabinetowych foteli, którą podkreśla ergonomiczna poduszka i odchylone oparcie.

Budka Hana (projekt Dymitra Malcewa) to strefa ciszy o modułowej konstrukcji, sprawdzająca się nawet w najbardziej dynamicznym otoczeniu. Komfort użytkownika poprawiają automatyczne oświetlenie, cicha wentylacja i zapewniający światło z zewnątrz sufit.

Materiał akustyczny zastosowany został zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej ścianie, co poprawia jakość akustyczną nie tylko kabiny, ale całej przestrzeni biurowej.

Gravity, również zaprojektowana przez Dymitra Malcewa, przenosi ideę biura menadżerskiego na zupełnie nowy poziom. Prosta, osadzona na jednym punkcie podparcia forma, ukrywa mechanizm elektrycznej regulacji blatu, co umożliwia pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

Konstrukcja nośna tworzy wrażenie lewitującego blatu, wprowadzając lekkość do każdego biura. Kolekcję dopełnia stół konferencyjny z pulpitem regulowanym elektrycznie, stolik kawowy, regał oraz szafka.

Różnorodna funkcjonalność

System Balma STEPPS to unikalne moduły skonstruowane tak, by można było budować z nich regały przyścienne, narożnikowe oraz wolnostojące z dostępem z dwóch stron.

Stabilną konstrukcję tworzą metalowe drabinki połączone półkami. Ta różnorodność pozwala stworzyć produkt odpowiadający indywidualnym potrzebom.

Standardowe wysokości od 1 do 7OH, 3 szerokości półek, szafki, skrzynki oraz drzwi przesuwne stanowią o wyjątkowej funkcjonalności modułów.

Niepowtarzalne motywy

Tworząc przegląd jesiennych nowości, nie sposób nie wspomnieć o premierowych kolekcjach od Marbet Style: SHARK i ECLIPSE, projektu Tomasza Augustyniaka.

SHARK to lekkie krzesła i stoliki nawiązujące do natury, przeznaczone dla kawiarni, pubów i restauracji, jednak ze względu na swoją uniwersalność sprawdzają się także w przestrzeniach domowych. Klasyczne w formie, zyskują wyrazisty charakter w połączeniu z blatami z laminowanej sklejki.

Tym, co wyróżnia ich minimalistyczny styl, jest połączenie linearnego stelaża z profilowanymi oparciami i siedziskami.

Na kolekcję ECLIPSE składają się panele akustyczne, wykonane z ekologicznego materiału PETfelt, powstałego z przetworzonych butelek PET.

Dostępne są lekkie, dekoracyjne panele ścienne 3D w dwóch wielkościach, zaprojektowane w taki sposób, żeby obracając je, za każdym razem otrzymać inny efekt wizualny.

Wypukły kształt ECLIPSE zapewnia optymalne rozproszenie, a zarazem pochłanianie fal dźwiękowych. Panele posiadają różne rodzaje mocowań – na zawieszkach oraz specjalnym dystansie, wzmacniającym ich działanie akustyczne.

Grający światłocieniem kształt ECLIPSE stanowi jedyny w swoim rodzaju element – dekoracyjny i funkcjonalny.

Poczuj się jak w domu

Zapytaliśmy: Jaki jest wspólny mianownik jesiennych biurowych trendów? – Przede wszystkim komfort i dbałość o dobre samopoczucie pracowników – tłumaczy Dariusz Wicher, dyrektor handlowy Everspace.

Biuro to miejsce, w którym spędzamy znaczną część dnia – aby pracować w pełni wydajnie, powinniśmy więc czuć się w nim swobodnie i komfortowo – jak w domu.

Tej jesieni, najnowsze propozycje projektantów zmierzają właśnie w tę stronę – wprowadzają nieformalny klimat, przełamują schematy, często zaskakują formą. Dzięki temu pozwolą stworzyć inspirującą i sprzyjającą kreatywnemu myśleniu przestrzeń – dodaje ekspert.

W miejscach wypełnionym dobrym wzornictwem, praca staje się prawdziwą przyjemnością, a co za tym idzie – wzrasta efektywność działania.

Więcej biurowych inspiracji na: www.everspace.pl

Zobacz również:

Jakie wybrać rośliny do biura

Czytany: 107

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *