Redakcja Hmag
29.11.18

Gra światłem – oświetlenie dobrze zaprojektowane

Obiekty publiczne, często kojarzące się z szarymi, zachowawczymi gmachami, powoli zaczynają wyróżniać się w miejskiej przestrzeni. Wszystko to za pomocą fasad medialnych – systemów oświetleniowych, które zyskują coraz większą popularność, dzięki możliwości szybkiej zmiany wizerunku danego obiektu.

Oświetlenie dobrze zaprojektowane

Fasada medialna to doskonałe narzędzie dla instytucji publicznych, firm, organizacji. Pozwala w szybki i prosty sposób podkreślić, lub zupełnie odmienić wizerunek danego obiektu, podnieść jego walory estetyczne, a także zwiększyć rozpoznawalność na mapie miast.

oświetlenie dobrze zaprojektowane

Dzięki nowoczesnym technologiom, rozwiązanie to mają także zastosowanie podczas imprez okolicznościowych, dają możliwość projekcji – wyświetlania konkretnego wzoru czy komunikatu. Wszystko to sprawia, że tego typu instalacje, są coraz chętniej wykorzystywane.

Światło, a marketing

Coraz istotniejszą rolę w przestrzeniach publicznych odgrywa marketing sensoryczny – wykorzystanie w celach marketingowych muzyki, zapachu, a także – światła. Odwołując się do zmysłów, możemy z łatwością tworzyć atmosferę danego miejsca i sprawić, że będzie łatwo rozpoznawalne. Odpowiednio zrealizowany system oświetleniowy to potężne narzędzie, które daje niemal nieograniczone możliwości.

Dzięki właściwie zaprojektowanej fasadzie, spójnej z tożsamością danej marki czy organizacji, jesteśmy w stanie zaakcentować obecność na rynku oraz przekazać istotne dla nas komunikaty.

Oświetlenie szyte na miarę

O tym, dlaczego warto zaprosić do współpracy projektantów, opowiedział ekspert w zakresie nowoczesnych systemów oświetleniowych – Radosław Zacheja, prezes firmy Bright Lights.

– Aby wykorzystać pełnię możliwości, jakie daje nam nowoczesne oświetlenie, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów. Na efekt końcowy danej realizacji wpływa jakość zastosowanych urządzeń, ich parametry optyczne oraz dostosowanie do bryły architektonicznej danego obiektu. Bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy, połączenie tych elementów nie jest możliwe, a inwestycja w urządzenia – nie przynosi oczekiwanych efektów.

Więcej na: brightlights.pl

Zobacz również

 

Jak skutecznie komunikować się z inwestorem – rola wizualizacji w prezentacji idei.

 

Czytany: 153

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *