Sylwia
20.09.17

Reclaim Arbor: piękno z odzysku

Drewniane panele Reclaim Arbor pochodzą w 100% z drewna z recyklingu. Dzięki nim każdy może zostać projektantem własnych, niepowtarzalnych wnętrz, pozostających w zgodzie z naturą.

Design przyjazny środowisku

Reclaim Arbor są łatwe do zamontowana na ścianie, dzięki powłoce łatwego do przyklejenia i usunięcia kleju. Firma realizuje również politykę ecofriendly, zobowiązując się do zasadzenia jednego drzewa, za każdą sprzedana paczkę paneli.

Reclaim Arbor
©reclaimarbor

Reclaim Arbor

Poza przepiękną teksturą i niezaprzeczalnymi walorami estetycznymi, jest to produkt w 100% ekologiczny, czyli pozyskiwany z drewna z recyklingu.

Co to oznacza w praktyce?

W Reclaim Arbor używa się starych drewnianych desek ze zniszczonych płotów i ogrodzeń, stodół, ram czy innych elementów, które bez wątpienia znalazłyby się na wysypisku. Pamiętajmy, iż drewno w procesie rozkładu uwalnia do atmosfery szkodliwe związki węgla.

Reclaim Arbor
©reclaimarbor

Aby temu zapobiec, Reclaim Arbor daje starym deskom nowe życie. Materiał z odzysku jest dokładnie czyszczony, frezowany i poddawany obróbce usuwającej pozostałości poprzednich procesów którym były poddawane, np. resztki klejów czy farb. Dzięki temu są bezpieczne dla Ciebie i domowników i nietoksyczne dla środowiska.

Reclaim Arbor
©reclaimarbor

Uzyskany produkt tworzy oszałamiający efekt na ścianach, jako pokrycie całościowe lub ocieplający wnętrze akcent. Te panele świetnie sprawdzą się nie tylko jako ozdoba w domu, ale również nadadzą elegancji ścianom biur, restauracji, czy innych budynków użyteczności publicznej.

„Posadzimy drzewo za każdą sprzedaną paczkę naszych paneli”

A tree for every box” jest misją, której wypełnienia podjęło się Reclaim Arbor. ”Oprócz tworzenia innowacyjnych i inspirujących produktów, które są głęboko związane z naturą, jesteśmy bardzo zobowiązani do naszej odpowiedzialności społecznej w wpływaniu na pozytywną zmianę środowiska.” – Mówią z dumą twórcy projektu: Alex Griffin, George Chao i Jeremy Tibbets.

Posadź drzewo z Reclaim Arbor

Reclaim Arbor naprawdę wierzy w swoją politykę proekologiczną i zachęca swoich klientów do aktywnego zaangażowania w sprawy środowiska. Za każde udostępnianie informacji o produkcie na Kickstarterze, firma zobowiązuje się do posadzenia kolejnego drzewa!

Reclaim Arbor
©reclaimarbor

Wspieramy takie akcje! Jak sądzicie, czy inne czy firmy również powinny pójść za ich przykładem i zwracać większą uwagę na środowisko naturalne? HomeMag jest na tak!

Czytany: 127

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *