Redakcja Hmag
25.04.18

Piętrowe spanie

W mieszkaniach o małej przestrzeni dąży się do jej oszczędzania. Każdy kto posiada niewielką przestrzeń mieszkalną pragnie tak zaaranżować swoje mini mieszkanie by było funkcjonalne i by przynajmniej wydawało się, że jest odrobinę większe.

Piętrowe spanie – Pokój dziecięcy

W przypadku gdy ogranicza nas przestrzeń pokój dziecka bądź nastolatka powinien być urządzony tak by był dla naszej pociechy miejscem zabawy, nauki ale i oazą spokoju. Małe przestrzenie to okazja to wykorzystania mebli, które do nich odpowiednio się nadają. Dlatego wszelkiego rodzaju łóżka piętrowe pomogą znacznie zaoszczędzić nam miejsca. Ciekawe są meble modułowe, które na górze mają łóżko a na dole kącik zabaw i biurko.

Foto: lozka.net.pl

Łóżka piętrowe mogą być dla dziecka statkiem pirackim lub zamkiem księżniczki. Popularne są różnego rodzaju namiociki naciągane na łóżka, dają one naszym dzieciom miłą atmosferę wewnątrz swojego miejsca do spania.

Łóżka piętrowe są zatem funkcjonalnym meblem ale także mogą być miejscem dobrym do zabaw, do ukrycia się, do wypoczynku lub po prostu do wyspania się. Ten rodzaj łóżek najczęściej stosujemy w pokojach dziecięcych lub namawiamy do takiego spania nastolatka.

Rodzaje łóżek piętrowych

Wydaje nam się, że o łóżkach piętrowych wiemy wszystko i że doskonale znamy ten model mebla. Łóżka piętrowe to bardzo popularne łóżka i doskonałe do pokoi gdzie mieszka dwójka naszych pociech a pokój nie ma zbyt dużej powierzchni.

Foto: lozka.net.pl

Jednak oferowane na rynku modele łóżek piętrowych znacznie różnią się od siebie i mają różny wygląd. Typowe łóżko piętrowe to dwa łóżka usytuowane jedno nad drugim. Na zewnętrznych krańcach łóżka umocowane są barierki, które mają ochronić dziecko przed upadkiem.

Istotnym elementem jest tutaj drabinka, która jest umocowana do łóżka i pozwala, bez problemu, dostać się na legowisko na piętrze.

Foto: lozka.net.pl

Tak wygląda wysokie łóżko piętrowe. Alternatywą dla niego jest niskie łóżko piętrowe. Złożone wygląda jak normalne łóżko z pojemnikiem na pościel, jednak tym pojemnikiem jest drugie łóżko, które w odpowiednim czasie można wysunąć i jest ono tylko trochę poniżej pierwszego łóżka.

Dla bezpieczeństwa dziecka i w takim łóżku można zamontować barierki.

Innym przykładem są łóżka piętrowe z zamontowanym pod spodem biurkiem.

Piętrowe łóżka, niezbyt dobrze kojarzone przez rodziców.

Piętrowe łóżka popularne są od lat, niektórym rodzicom kojarzą się z łóżkiem bardzo niewygodnym, twardym i niebezpiecznym. Jednak dzisiaj takie łóżka produkowane są na ogół z drewna sosnowego. Pod spodem każde z nich ma wywiercone specjalne wentylacyjne otwory. Pozwala to znacznie na utrzymanie higieny w takim łóżku. Drabinki instalowane są w sposób bezpieczny a montowane barierki zabezpieczają przed upadkami.

Łóżka piętrowe nie pojawiły się na rynku nagle, przez kolejne lata ich modele były modyfikowane i udoskonalane. Dzisiaj producenci zdają sobie sprawę z faktu, że jest to idealny mebel pozwalający zaoszczędzić przestrzeń w małym pokoju. Dlatego tego rodzaju łóżka są doskonale dopracowane i dają dzieciom duży komfort i zapewniają im bezpieczeństwo.

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

Czytany: 91

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *