Redakcja Hmag
24.04.18

Urządzamy łazienkę w stylu glamour

W ostatnim czasie styl glamour staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej mieszkań i domów jest urządzanych w tym stylu. Warto jednak pamiętać, że ze stylem glamour należy postępować bardzo ostrożnie, ponieważ bardzo łatwo przesadzić z ozdobami. Podpowiadamy co warto wiedzieć, aby stworzyć piękną łazienkę w stylu glamour.

Łazienka w stylu glamour – wielkość

Glamour to dla wielu synonim luksusu, a co się z tym wiąże bardzo trudno jest stworzyć łazienkę w tym stylu w małym pomieszczeniu w bloku. Kolorystyka, ilość ozdób oraz charakterystyczne dla tego stylu meble i armatura wymagają przestrzeni, aby mogły być odpowiednio wyeksponowane.

Łazienka w stylu glamour – materiały wykończeniowe

W przypadku stylu glamour do pokrycia ścian i podłóg stosuje się wiele różnych materiałów najczęściej je mieszając. Często spotykaną praktyką jest malowanie ścian na jasny kolor i uzupełnienie wystroju wnętrza delikatnym dodatkiem w postaci elementów wykonanych z glazury w ciemniejszym kolorze lub posiadającej ozdobny wzór. Wielu architektów wnętrz do stworzenia łazienki glamour wykorzystuje mozaikę szklaną, która doskonale wpasowuje się w ten styl.

Łazienka w stylu glamour – armatura

W przypadku stylu glamour znacznie łatwiej mówić o pokojach kąpielowych aniżeli o tradycyjnych łazienkach. Łazienki tego typu zazwyczaj nie są wyposażane w kabiny prysznicowe, ale w wolnostojące wanny. Poza dużą wanną w łazience znajdują się także inne dostosowane stylem elementy armatury. Zazwyczaj wybierane są umywalki w kolorze białym natomiast baterie są stylizowane w kolorze srebrnym lub złotym – dostosowanym do kolorystyki całego wnętrza.

Łazienka w stylu glamour – dodatki

Łazienka w stylu glamour jest pełna dodatków i ozdób. Można w niej spotkać kryształowy żyrandol, eleganckie flakony na kosmetyki czy stylizowane pojemniki na kremy. Wiele pomieszczeń zdobią drapowane zasłony a także piękne, kwitnące rośliny. W każdej łazience powinno znaleźć się także duże lustro w szerokiej, rzeźbionej ramie, najlepiej złotej lub srebrnej. W przypadku ozdób i dodatków każdy projektant wnętrz ma ogromną dowolność. Trzeba jednak pamiętać o umiarze.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

Zobacz też: Trendy pod lupą: Styl Glamour

Czytany: 157

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *