Redakcja Hmag
18.09.18

Mobilne lampy podłogowe – czym nas urzekają?

Lampy podłogowe nie są nowością na rynku oświetleniowym, ale wciąż podchodzimy do nich z pewnym dystansem. Specyfika i charakter decydują o tym, że potrzeba umiejętnego doboru, by były funkcjonalne, a do tego stanowiły ozdobę domowych wnętrz.

Czy widzimy je pierwszy raz w sklepie, czy też mamy już w swoim domu przynajmniej jedną taką lampę i szukamy kolejnej, wciąż coś nas w nich urzeka. Czym jest to magiczne „coś”?

Unikalna konstrukcja

Przede wszystkim lampy podłogowe posiadają niepodważalny atut, w postaci mobilności. Spośród dostępnych propozycji oświetleniowych, to jedna z niewielu konstrukcji, którą można bez problemu wziąć w ręce i przestawić w dowolne miejsce, tym samym zupełnie zmieniając wizję pokoju.

Do tego jest to oświetlenie doskonale łączące jakość z przystępnymi cenami. Nawet pokaźnych rozmiarów lampy podłogowe, o ciekawej estetyce czy kilku źródłach światła, mogą z powodzeniem pojawiać się w przeciętnych, domowych przestrzeniach.

Ta unikalna konstrukcja z jednej strony zionie maksymalną prostotą – „nóżką”, przy której ukrywa się przewód z włącznikiem, a na niej osadzonym źródłem światła bądź kilkoma punktami świetlnymi. Ta prostota nie jest jednak banalna i nijaka, wręcz przeciwnie.

Barwa lampy, do tego moc i barwa światła, które mogą oświetlać wybrane fragmenty przestrzeni spod konkretnej oprawy, dają miejsce na wyrażenie własnych gustów wnętrzarskich. Różnorodność propozycji jest na tyle duża, by nawet najbardziej wymagający mogli znaleźć lampy podłogowe do swoich wnętrz, niezależnie od zastosowanej aranżacji. Kuszące oferty można wyszukać na przykład w sklepie Lampy.it. Wysokiej jakości, precyzyjnie wykonane, estetyczne, nowoczesne, ale i nieco bardziej fantazyjne.

Uniwersalnie, do każdego wnętrza

Uniwersalność lamp podłogowych przysparza im miejsc, w których z powodzeniem mogą zagościć. Kuchnia, salon, sypialnia, pokój dziecięcy? W każdym pomieszczeniu mają szansę doskonale oświetlać, i to w taki sposób, jakiego oczekujemy.

Są na tyle ciekawe, że poza funkcjonalnością stają się doskonałą ozdobą. Mogą zastąpić pokaźnych rozmiarów wazony z suszonymi kwiatami, które dotąd ustawialiśmy na podłodze, ale i stojące rzeźby czy kwietniki, które głównie miały dekorować przestrzeń.

Jeśli pokusimy się o zakup lampy podłogowej, która będzie posiadać szklane elementy, lampa będzie przyozdabiać wnętrze, ale i światło odbijające się od szklanych, pobłyskujących detali, dołoży swoje trzy grosze do domowej dekoracji.

Prosta lampa podłogowa może tworzyć przyjazną atmosferę wnętrza, głównie w miejscu stworzonym z myślą o relaksie i odpoczynku z książką w ręku lub ulubionym napojem. Ustawiamy ją bowiem tuż przy bajecznej sofie, komfortowym fotelu uszaku lub w niewielkim oddaleniu, gdzieś w kącie pokoju, by tworzyła poświatę, a przytłumione światło wnętrze czyniło ciepłym i miłym.

Ta dużych rozmiarów, zakończona ogromnym i szerokim kloszem, pozwala oświetlić większe fragmenty przestrzeni, by poprawiać funkcjonalność wnętrza i uzupełniać efekty uzyskiwane dzięki światłu głównemu.

W pokoju dziecięcym jest w stanie zastąpić klasyczne konstrukcje oświetleniowe, ponownie zapewniając komfort użytkowania przestrzeni i ciekawy wystrój.

Zawsze fascynujące

Lampy podłogowe nieodmiennie fascynują, urzekają i zwracają na siebie uwagę, bo w prosty sposób, zaledwie przestawiając oświetlenie w nowe miejsce, dają szansę na całkowite przemodelowanie dotychczasowej aranżacji, tylko albo aż, dzięki oświetleniu. Ta propozycja nie bez powodu ma coraz większe grono zwolenników.

Zobacz również historię miłosną z remontem w tle 🙂

Czytany: 79

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *