Redakcja Hmag
17.09.18

Lustra postarzane jeden z najciekawszych trendów we wnętrzarstwie europejskim

Stosowany już nie tylko jako zwierciadło zamknięte w ramę, ale również jako wykończenie frontów meblarskich, paneli ściennych, coraz częściej zastępują ceramiczne płytki w kuchni, bądź w łazience. Możliwości jest wiele, zarówno w podziałach szklanych tafli, jak i kolorystyce postarzeń.

Lustra postarzane

Lekko złocone, pasują do historycznych wnętrz, ale stanowią również przełamanie dla pomieszczeń nowoczesnych, w typie glamour, z kolei chłodne zimne lustra z zaciekami będą idealnie komponowały się w przestrzeni typu loft.

Lustra postarzane

Takim wykończeniem nie powstydzi się żadna kancelaria prawnicza czy galeria dzieł sztuki, coraz częściej stosuje się je w recepcjach prestiżowych miejsc, zdobią ściany klatek schodowych bądź wind, stanowiąc idealną alternatywę dla standardowych luster mechanicznych.

Lustra postarzane

Lustra postarzane w okół kominka to połączenie tradycji, z nowoczesnością, pokrycie lustrami małej łazienki wizualnie powiększy jej rozmiar, a ukazany na nich ząb czasu, nada jej wykwintności, bądź charakter vintage – w zależności od sposobu ich postarzenia.

Lustra postarzane

Najważniejsze jest jednak to, że ręcznie nalewane zwierciadła są unikatowe, nie da się wykonać żadnego w sposób identyczny.

Lustra postarzane

Niszczenie takiego lustra jesteśmy w stanie kontrolować tylko do pewnego stopnia, dzięki temu każdy kto zdecyduje się na taki rodzaj wykończenia, będzie pewien, że jego lustro jest jedyne w swoim rodzaju.

Lustra postarzane można zamontować na różnych powierzchniach:

  • ściany
  • płyty MDF
  • elementy stalowe

Ze względu na technikę oraz trwałość klejenia, jest to montaż stały bez możliwości zmian po przyklejeniu w danym miejscu.

Zaleca się montaż przez firmę, objęty gwarancją producencką, natomiast nie jest on obligatoryjny – instrukcja montażu oraz profesjonalny klej otrzymamy cenie lustra.

Lustra postarzane

Transport dedykowany luster postarzanych po za Warszawą wyceniany jest indywidualnie, ze względu na odległość oraz gabaryty projektu. Nie wysyłamy luster poprzez firmy kurierskie, z uwagi na ich delikatność.

XIX wieczna metoda

Wykonujemy lustra tradycyjną, XIX- wieczną metodą chemiczną.

Uzyskujemy efekt starego lustra, o różnym stopniu postarzenia,
a także w różnych wariantach kolorystycznych:

  • chłodny- srebrny
  • ciepły- złoty,
  • miedziany,
  • multikolor (np. zielono- czerwony)

Lustra postarzane

Nie wykonujemy postarzeń na gotowych, kupnych lustrach tylko na własnoręcznych nalewach lustrzanych na szkle hartowanym opti white lub float.

Źródło: www.lustrapostarzane.info

Zobacz również Łazienka w stylu Glamour.

Czytany: 180

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *