Redakcja Hmag
26.04.19

Dekorujemy wnętrza za pomocą oświetlenia

Niech szokują, dekorują i budzą emocje! Niech zwracają na siebie uwagę w taki sposób, by o nich nie zapomnieć! Lampy, bo o nich mowa, zwykliśmy wybierać ze względu na ich funkcjonalność. W końcu bez nich nie może obejść się żadna dobrze zorganizowana przestrzeń. O ile jednak praktyczne zastosowanie wydaje się być jasne, o tyle zapominamy o tym, że oświetlenie równie dobrze może dekorować nasze wnętrza.

Industrialny styl na pokładzie

Dzisiejsze lofty i aranżacje industrialne zdecydowanie inspirują. Pomimo uwagi skupionej na prostocie, minimalizmie i poprzemysłowych kreacjach, jest w nich nuta tajemnicy. Nie ma za to miejsca na banalność. Poza tym pojawia się nieco uniwersalności, bo typowo industrialne elementy są estetyczne i eleganckie, dlatego dopasowanie ich do klasycznych czy tradycyjnych wystrojów, nie stanowi przeszkody.

Jeśli światło ma nie tylko spełniać swoje najważniejsze role, ale i zdobić, poszukajmy lamp w kategorii tych o charakterze industrialnym. Ażurowe wykonanie z metalu, spod którego widoczna jest duża, okrągła żarówka, wydzielająca ciepłe światło o barwie żółtej. Kwintesencja komfortowego wnętrza i jego udekorowania w sposób, który przywodzi na myśl katalogowe wnętrza. Tego typu projekty oświetleniowe znajdziemy w sklepie lampy.it.

Ażurowa oprawa metalowa, która do nas nie przemawia? Zrezygnujmy z niej. Wybierzmy na przykład lampę wiszącą, która ma postać bulwiastej, transparentnej żarówki zawieszonej na długim przewodzie. Pojedyncza lub zebrana niczym w kiść winogron. Taki design ciekawie się prezentuje, spełnia swoje funkcje, a dodatkowo sprawia, że można zrezygnować z innych ozdób we wnętrzu. Oświetlenie staje się bowiem nad wyraz dekoracyjne!

Pośród lamp utrzymanych w stylistyce loftowej, można również znaleźć te nico elegantsze, wręcz luksusowe, wciąż jednak proste. Źródło światła zostaje otoczone metalowym, bardzo szerokim lub wąskim kloszem, który od zewnątrz jest czarny, ale od wewnątrz pokryty barwą miedzi lub srebra. Czerń i metaliczne kolory świetnie się ze sobą łączą i tworzą wyrafinowane wydanie oświetlenia.

Kryształki zawsze w modzie

Z kryształowym oświetleniem jest dokładnie tak samo, jak z małą czarną. Jedno i drugie nigdy nie wyjdzie z mody, zmieniać się będą jedynie dodatki, które twórcy zaczną wpisywać w aktualne trendy. Mając zatem do dyspozycji wnętrze, które jest melancholijne i nie zachęca do przebywania w nim, można je ożywić światłem przebijającym się przez kształtne kryształki żyrandola lub lampy podłogowej.

Na kryształowe żyrandole potrzeba trochę miejsca. Dla nich najlepsze są przestronne salony lub obszerne halle. Czy to oznacza, że w małych metrażem pomieszczeniach nie można sobie pozwolić na taką ozdobę? Ależ skąd! Rynek oświetleniowy jest dziś na tyle duży, by móc zdobić wnętrza kryształowymi lampami, ale w minimalistycznym wydaniu. Mogą to być przecież kinkiety czy lampki stołowe.

Jakość, która zdobi?

Odchodzimy od lamp typowo dekoracyjnych, ale wciąż pozostajemy w temacie oświetlenia. Zdobienie ma wiele imion! Lampy nie muszą być fantazyjne, przesycone kolorami czy detalami, by nasze wnętrza czyniły dekoracyjnymi. Ozdobą stają się projekty, które cechuje precyzja wykonania i wysokiej jakości materiały, a niekiedy również te nietypowe.

Diabeł tkwi w szczegółach i to właśnie powiedzenie można odnieść do aranżacji, które tworzymy. Za całokształt odpowiadają te elementy, które niekoniecznie są widoczne na pierwszy rzut oka, za to sprawiają, że we wnętrzach czujemy się komfortowo i mamy poczucie owiania wyjątkowością.

Czytany: 91

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *