Redaktor zewnętrzny
24.06.24

Łóżka piętrowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie do pokoju rodzeństwa. Pojedyncze modele zajmują mnóstwo przestrzeni przez co pokoje stają się niefunkcjonalne i nieprzytulne. Szukasz idealnego łóżka do pokoju swojego dziecka? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Łóżka piętrowe cieszą się rosnącą popularnością. Wybierane są przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność. Praktyczność jest ważna, ale wybierając model dla swojej pociechy, upewnij się najpierw, że dany produkt jest bezpieczny i wykonany z materiałów najwyższej jakości: dobrego drewna, płyty meblowej czy metalu. Warto pochylić się także nad wykończeniem – konstrukcja powinna być wolna od drzazg czy wystających elementów, które mogłyby zranić dziecko.

Przyjrzyj się górnej części łóżka. Bardzo ważne jest to, by była wyposażona w barierki zabezpieczające. Jeśli ich nie ma, rozejrzyj się za innym modelem. W przypadku małych dzieci, barierki czy inny rodzaj zabezpieczenia przyda się również na dolnym łóżku.

Wymiary i funkcjonalność łóżka piętrowego

Łóżko powinno być dopasowane do użytkownika, dlatego upewnij się, że miejsce do spania jest wystarczające dla Twojego dziecka. Jeśli ma być to łóżko dla malucha lub nastolatka, wybierz nieco większy rozmiar materaca. Dzieci szybko rosną, więc nie ma sensu wymieniać łóżka co rok. Co więcej, sprawdź dokładnie, czy konstrukcja łóżka zmieści się w planowym miejscu w pokoju malucha. Jeśli wybierzesz zbyt duży model, projekt całej aranżacji będzie nadawał się wyłącznie do kosza.

Im wyposażenie pokoju dziecięcego jest praktyczniejsze, tym lepiej. Dzieci mają mnóstwo rzeczy i 100 pomysłów na minutę. Tylko odpowiednio urządzona i zorganizowana przestrzeń zapewni im satysfakcjonujące warunki do zabawy, rozwijania zainteresowań i nauki. Sprawdź, czy wybrany model łóżka ma wbudowane dodatkowe szafki, szuflady czy schowki. Te mogą być ukryte pod dolnym materacem albo w schodkach. Co więcej, niektóre łóżka piętrowe są wyposażone nie tylko w szuflady, lecz także w trzecie miejsce do spania. Ma ono formę wysuwanej szuflady i doskonale sprawdza się podczas wizyt gości.

Kolorystyka i styl

Kiedy upewnisz się, że łóżko jest bezpieczne i praktyczne, możesz skupić się na jego estetyce. Łóżko piętrowe zajmuje dużą część pokoju, dlatego powinno być idealnie dopasowane do stylu danej przestrzeni. W meblowych sklepach internetowych czeka mnóstwo pięknych modeli w odcieniach drewna, bieli czy wariantach wielokolorowych.

Jeśli pokój ma dzielić rodzeństwo – siostra i brat, wówczas świetną opcją jest łóżko piętrowe, gdzie górna i dolna część mebla ma inne kolory. W ten sposób można podkreślić niezależność i indywidualizm dzieci.

Warto dodać, że istnieją łóżka piętrowe dla jednej osoby, tzw. łóżka antresole. Zamiast miejsca do spania, w ich dolnej części umieszcza się biurko, szafę, komodę albo inny mebel do przechowywania przedmiotów. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne i pozwala zaoszczędzić mnóstwo miejsca w małym pokoju.

Czytany: 61

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *