Redakcja Hmag
22.08.18

Nowości dla meblarzy i tapicerów

Aplikacja i gogle VR, dzięki którym w łatwy sposób można zaprezentować klientowi interaktywną wizualizację zaprojektowanych mebli w pomieszczeniu, programowalny sterownik wysokości blatu, zdalnie sterowane stelaże do łóżek sypialnianych i mebli tapicerowanych, automatyczny cutter czy nowoczesny system pozwalający zaaranżować mieszkanie w sposób sprytny i wygodny – to tylko niektóre z nowości, jakie zaprezentują na stoiskach wystawcy Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA 2018 i Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB 2018 (Poznań, 11-14.08.2018).

Nowości na rynku

Dla producentów mebli poznańskie targi stanowią idealną okazję do zapoznania się z najnowszą ofertą rynku i zdobycia przewagi konkurencyjnej.

„Postęp w zakresie komponentów do produkcji mebli jest bardzo szybki. Kto będzie trzymał rękę na pulsie, ma szansę zdobycia większej liczby zamówień, gdyż jego oferta będzie technicznie i cenowo górować nad konkurencją” – mówi dyrektor targów FURNICA i SOFAB Józef Szyszka.

Jak podkreśla, na rynku co roku pojawiają się nowe, bardziej innowacyjne materiały, komponenty i technologie. Targi pozwalają w błyskawiczny sposób zapoznać się z nimi. Z ogromnej wartości dodanej, jaką daje wizyta na targach zdają sobie przedstawiciele wielu renomowanych zakładów produkcji mebli, którzy regularnie przyjeżdżają do Poznania w poszukiwaniu nowości i nowych dostawców.

Rynek maszyn i komponentów

Rynek maszyn, materiałów i komponentów do produkcji mebli w Polsce wydaje się być już podzielony między kilku największych graczy, którzy w znacznym stopniu zdominowali hurtową sprzedaż. Tymczasem jest mnóstwo firm zagranicznych, których oferta może niejednokrotnie okazać się znacząco tańsza lub pod innym względem bardziej atrakcyjna niż wiodących w Polsce potentatów.

Zwiedzający targi FURNICA i SOFAB mają szansę bezpośrednio zapoznać się z nowymi wyrobami i technologiami oferowanymi przez producentów, którzy dopiero szukają swojego miejsca na obiecującym polskim rynku. W tym roku na tych targach innowacyjną ofertę przedstawią wystawcy aż z 16 krajów: Austrii, Chin, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Izraela, Łotwy, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Tajwanu, Turcji, Ukrainy i Włoch.

Wśród ciekawszych nowości, które będzie można zobaczyć w Poznaniu jest na przykład aplikacja obserVeR firmy CAD Projekt K&A, która w połączeniu z goglami VR umożliwia wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu. To produkt szczególnie atrakcyjny dla firm oferujących meble na wymiar projektowane do konkretnych pomieszczeń. Projekt można też oglądać w aplikacji, a poruszać się za pomocą myszki i klawiatury. Innym trendem widocznym na tegorocznej ekspozycji jest coraz powszechniejsze wykorzystanie w budowie mebli automatyzacji.

Dotyczy to zarówno mebli skrzyniowych, jak i tapicerowanych. Jedną ze zgłoszonych nowości jest programowalny panel sterowania firmy Kryza do regulacji wysokości blatu stołu. Oferuje możliwość zaprogramowania własnych ustawień wysokości dla trzech indywidualnych użytkowników, a nawet do trzech indywidualnych ustawień wysokości na jednego użytkownika.

W dowolnym momencie można też za pomocą przycisków wyregulować wysokość stołu bez wpływu na zaprogramowane wysokości. Automatyczne sterowanie za pomocą pilota umożliwia także stelaż Kangur firmy Sigma BK do zastosowania w łóżku sypialnianym, zintegrowany z siłownikiem elektrycznym.

Zainteresowanie zwiedzających wzbudzi zapewne także otwierany za pomocą siłowników gazowych stelaż tego samego producenta pozwalający na chowanie łóżka pionowo lub poziomo do szafy czy też zagłówek elektryczny firmy MotionItalia do wąskich i wysokich oparć, który połączony z reclainerem umożliwia ustawienie wygodnej pozycji do oglądania telewizji. Bardzo ciekawym rozwiązaniem prezentowanym w tym roku w Poznaniu przez firmę LST industries są nóżki do sofy lub łóżka wyposażone w wysuwane kulki, które dzięki wmontowanym miniaturowym silniczkom pozwalają na zdalne sterowanie i przesuwanie mebla.

Wystawcy zaprezentują także bogatą ofertę nowoczesnych, zautomatyzowanych maszyn do rozkroju materiałów obiciowych i pianki tapicerskiej. Obok znanych już z ostatnich edycji targów producentów, jak Allcomp, KSM Kumor Stańdo, Semaco czy Intex, swoje maszyny pokażą również firmy, które wróciły do Poznania po przerwie, jak Lectra czy Strima. Ta ostatnia zaplanowała na targach SOFAB premierę roku – automatyczny cutter zaprojektowany dla każdego, kto chce małym kosztem szybko i wygodnie wykrawać. Na ekspozycji nie zabraknie oczywiście najnowszych wzorów tkanin i skór takich firm, jak Armado, SIC, Decor Arte czy Textil Roig.

Informacja prasowa MTP

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie imprezy www.furnica.pl 

Czytany: 468

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *