Redaktor zewnętrzny
06.06.24

Sterowniki SALUS – przystępna cena i najwyższa jakość w jednym?

Rozbudowanie możliwości domowej instalacji centralnego ogrzewania o intuicyjne regulowanie temperatury nie musi być skomplikowane. Produkowany przez SALUS sterownik to wyjątkowo skuteczny i prosty sposób na komfort cieplny. Sprawdźmy, dlaczego warto go wybrać!

Sterowanie temperaturą może być prostsze!


Wciąż w wielu domach i mieszkaniach zastosowanie znajdują stosunkowo proste instalacje centralnego ogrzewania, w których źródłem ciepła jest np. piec na gaz czy pellet, a w pomieszczeniach znajdują się standardowe grzejniki. Bardzo często regulowanie temperatury odbywa się poprzez montowane na nich zawory termostatyczne. Oczywiście wiąże się to z istotnymi problemami. 

Utrzymanie żądanej temperatury na stałym poziomie jest bardzo trudne. Wymaga także bezpośredniego zaangażowania użytkownika. Co oczywiste, niemożliwe jest również sterowanie ogrzewaniem w dłuższym okresie, w tym planowanie z wyprzedzeniem sposobu pracy układu. Przekłada się to również na finanse i wpływ na środowisko naturalne: piece działają w trybie ciągłym, co wiąże się ze zdecydowanie większym zużyciem energii.

Ta sytuacja może wyglądać jednak zupełnie inaczej! Wystarczy, że zastosujesz produkowane przez SALUS sterowniki.

Jak działa sterownik do pieca SALUS?

Termostaty pokojowe, sterowniki temperatury i kompletne systemy smart home znajdziesz w ofercie SALUS: https://afriso.pl/katalog-produkow-salus/smart-home-salus-controls.

Na przykładzie termostatów przekonajmy się, jak w naprawdę prosty sposób można zautomatyzować zarządzanie temperaturą w pomieszczeniach. To jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na zwiększenie funkcjonalności i efektywności instalacji bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów!

Urządzenie składa się z termostatu, który umieszcza się w pomieszczeniu, w którym chcesz regulować temperaturę, oraz odbiornika montowanego przy źródle ciepła. Czujnik termostatu w trybie ciągłym weryfikuję temperaturę. Jeśli spada poniżej założonego poziomu, drogą radiową wysyłany jest sygnał do odbiornika, który włącza źródło ciepła. Po osiągnięciu zakładanej temperatury następuje natomiast jego wyłączenie. Wszystko odbywa się rzecz jasna bez bezpośredniego udziału użytkowników.

Jeszcze więcej korzyści!

Ale korzyści nie kończą się jedynie na możliwości ustalenia temperatury i utrzymania jej na stałym poziomie przez cały czas. Możesz również ustalać, w jakich godzinach utrzymana ma być wyższa temperatura, a w jakich powinna być niższa. 

To doskonały sposób na uzyskanie oszczędności, ale również odpowiedniego komfortu cieplnego – możesz ustalić np., że w nocy temperatura będzie niższa, nad ranem – tuż przed pobudką domowników – podniesie się, a następnie dom będzie intensywniej ogrzewany tuż przed powrotem z pracy czy ze szkoły. 

Masz także możliwość tworzenia osobnych harmonogramów z odmiennymi programami na każdy dzień tygodnia, co pozwoli Ci jeszcze bardziej zautomatyzować zarządzanie ogrzewaniem w domu.

Kiedy warto pomyśleć o sterowniku temperatury?

Jak widzisz, możliwości jest naprawdę sporo. Co ważne, z tej możliwości możesz skorzystać w przypadku bardzo zróżnicowanych układów i źródeł ciepła. To między innymi świetny sterownik do pieca gazowego. SALUS przygotował swoje urządzenia z myślą również o użytkownikach bez rozbudowanej wiedzy technicznej. 

Obsługa urządzenia jest więc prosta. Biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę, inwestycja zwróci się naprawdę szybko. Zagwarantuje także zdecydowanie większy komfort codziennego korzystania z instalacji centralnego ogrzewania bez konieczności jej przebudowy. 

Oczywiście wybór rozwiązań jest zdecydowanie większy. Decydując się na oferowane przez SALUS sterowniki przewodowe do podłogówki, będziesz w stanie stworzyć nowoczesną i wydajną instalację. Jeszcze większe możliwości oferują kompleksowe systemy Smart Home, które pozwalają na inteligentne zarządzanie wieloma obszarami funkcjonowania Twojego gospodarstwa domowego!

Czytany: 15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *