Redakcja Hmag
27.11.17

Co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania?

Zakup mieszkania zawsze jest bardzo ważnym momentem życiowym. Wiele rodzin czeka czasem kilkanaście lat, aż będą w stanie kupić swoje pierwsze, wymarzone mieszkanie, a i tak w kredycie.

Nadchodzi jednak ten moment, kiedy nieruchomość kupiona, formalności załatwione i zostaje jedynie odebrać długo wyczekiwane „M”. Emocje, które wtedy towarzyszą ludziom są tak duże, że często zapominają oni o kilku ważnych rzeczach, które powinniśmy sprawdzić.

Radzimy co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania

Co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania

Niektóre usterki ciężko zareklamować, kiedy już odbierzemy klucze. Jedną z pierwszych rzeczy, które powinniśmy zrobić, to zweryfikować powierzchnię nieruchomości. Może to brzmieć abstrakcyjnie, ale zdarza się, że metraż może różnić się od tego w dokumentacji. Takie sytuacje zdarzają się najczęściej w przypadkach, kiedy podpisujemy umowę w momencie, gdy budynek nie jest jeszcze ukończony.Kolejną rzeczą jest skontrolowanie równości ścian i podłóg. Wydawać mogłoby się, że dotyczy to jedynie starego budownictwa. Niestety, w czasach, kiedy inwestycje są budowane bardzo szybko, a wszelkie opóźnienia wiążą się z ogromnymi karami, takie usterki się zdarzają. Warto więc mieć ze sobą poziomicę laserową, która dosyć szybko pozwoli nam tę rzecz zweryfikować.

Co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania

Następnie powinniśmy sprawdzić czy w każdym gniazdku jest prąd. Nie jest to zbyt skomplikowany proces. Wystarczy mieć ze sobą próbnik lub cokolwiek zasilanego prądem. Niezwykle ważną rzeczą jest sprawdzenie stanu okien i drzwi. Należy obejrzeć czy wszystko płynnie się otwiera i zamyka oraz czy nie ma widocznych uszkodzeń.

Warto również sprawdzić instalacje wodne, gazowe, grzejniki oraz domofon. Inwestorom zależy, aby każdy klient był zadowolony. Deweloper Bydgoszcz zazwyczaj sam zachęca do weryfikacji mieszkania przed odbiorem, aby później nie było jakichkolwiek problemów, które zakłóciłby cały proces zakupu.

Co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania

Jest sporo rzeczy, które należy sprawdzić. Warto wszystko zweryfikować przed odbiorem kluczy, ponieważ później może być poważny problem z udowodnieniem braku naszej winy w usterce. Żaden deweloper nie powinien robić problemów przy oględzinach, więc warto skorzystać z takich możliwości.

Zakup mieszkania powinien być radosnym momentem w życiu każdego człowieka, dlatego nie warto ryzykować jakichkolwiek niepotrzebnych komplikacji. Teraz już wiedz co warto sprawdzić przed odbiorem mieszkania.

Zobacz również wymiana okien – co powinniśmy wiedzieć?

Czytany: 88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *