Redakcja Hmag
04.04.18

Hotel dla owadów, hotel dla insektów

Musimy przyznać, że nie mieliśmy pojęcia o tym, iż istnieje coś takiego jak hotel dla insektów i owadów. Okazuje się, że tak! Hotelik nie tylko świetnie wygląda w ogrodzie, ale również jest niezwykle pożyteczny. Więcej o hotelach dla owadów opowiada ich autor Adrian Giedzicz.

Hotel dla owadów

Hotel dla owadów i insektów tu sztuczna budowla z materiałów naturalnych, zapewniająca różnym gatunkom owadów schronienie i możliwość budowy gniazd, szczególnie podczas zimy. Kształt, użyte materiały i rozmiary budowli zależą od jej celu i wymagań owadów, jakie chce się zwabić.

Hotel dla owadów

Domek taki to fragment natury zamknięty w pudełku dla pożytecznych owadów – najczęściej późnym latem i jesienią, a wiosną jest domem szczególnie dla pszczół murarek. Do zaprowadzenia równowagi w naszym ogrodzie, powinniśmy pomóc owadom – stawiając im właśnie takie domki.

Hotel dla insektów

Najczęstszym domownikiem i być może owadem, który zapraszany jest chętnie przez właścicieli domków to pszczoły murarki. Z doświadczenia widzę, że uwielbiają one zapach brzozy, szyszek, trocin i wypełniacze z dziurami – m.in. te wypełniacze znajdują się w pokojach domków.

Hotel dla owadów

O samych pszczołach murarkach nie muszę chyba się wypowiadać… nie są groźne, a bardzo pożyteczne dla naszej przyrody.

Hotel dla owadów

Impregnacja domku jest zazwyczaj złym wyborem – jest przeciw naturze, ale za to pozwala na dłuższą żywotność domku. Stąd dajemy każdemu wybór – naturalny domek, lub impregnowany.

Kupująć pomagasz!

Każdy sprzedany domek to pomoc dla osób potrzebujących. Pan Adrian pomagał już sąsiadowi, a teraz część dochodów ze sprzedaży zamierza przeznaczyć na pomoc fundacji. Domek kosztuje jedyne 40 zł i można go nabyć bezpośrednio u jego producenta na platformie OLX.

Czytany: 192

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *