Sylwia
10.12.18

Koralowy we wnętrzach biurowych – Living Coral

Według Instytutu Pantone, najgorętszym kolorem nadchodzącego roku jest energetyczny, koralowy róż. Wnętrza coraz chętniej i odważniej przejmują inspiracje modowe.

Kolory i wzory z wybiegów doceniają architekci, projektanci mebli i tkanin, oferując nam coraz więcej pięknych możliwości.

W tym roku to koral będzie inspirował i pobudzał dobrą energię we wnętrzach, w tym również wnętrzach biurowych. To pozytywny kolor, który równie pozytywnie skojarzy się z działalnością firmy.

Kolor roku 2019 16-1546 Living Coral

Od dwóch dekad na początku grudnia z zapartym tchem świat czeka na decyzję ekspertów Pantone, którzy typują kolor nadchodzącego roku. To oni dyktują trendy w dziedzinach architektury, sztuki i mody. Living Coral przejmuje koronę po ubiegłorocznym faworycie – Ultra Violet.

Jest o wiele bardziej energetyczny i pozytywny od swojego poprzednika. Z pewnością wielu osobom skojarzy się z beztroskim latem, młodością i uśmiechem. Wprowadzi do waszego wnętrza eklektyczny klimat niewymuszonej elegancji, inspirowanej wnętrzami południowych rezydencji.

To nieoczywisty kolor do wnętrz biznesowych, jednak jego obecność na firmowych ścianach stworzy innowacyjne, kreatywne połączenie, które będzie korespondowało z nieszablonowym stylem myślenia przedsiębiorstwa.

16-1546 Living Coral to jeden z kolorów natury, więc zwraca również uwagę na problemy proekologiczne i ochronę środowiska, przede wszystkim przepięknych raf koralowych.

Koralowe wnętrza biurowe

Wszystko wskazuje na to, że Living Coralszybko wprowadzi się do wnętrz biurowych na dobre. „Pozytywna kolorystyka biura i mebli ma niezaprzeczalne znaczenie w ogólnym odbiorze przestrzeni biznesowej.

Od momentu wejścia instynktownie i podprogowo wpływa na postrzeganie firmy, niosąc ze sobą określoną informację o naszej działalności.

Meble czy wykładzina w odcieniach koralu obwieszczają światu nasz entuzjazm, pozytywną energię i zaangażowanie pracowników” – mówi Dariusz Wicher z Everspace, dystrybutora nowoczesnych mebli biurowych i gabinetowych.

Mowa kolorów

Projektując wnętrza biurowe z kolorowymi akcentami, należy pamiętać, że nie powinny one przytłaczać intensywnością pomieszczenia. To ważne, aby zastosować paletę barw sprzyjającą pozytywnym emocjom pracowników i klientów firmy.

Living Coral jest odcieniem odprężającym i przywodzi na myśl letnie skojarzenia i pozytywnie wpływa na koncentrację i kreatywność pracowników i gości. To kolor, który niesie dobrą, nieprzytłaczającą energię, dzięki czemu sprawdzi się we wnętrzach o charakterze biznesowym.

Koralowy mebel, taki jak fotel czy kanapa będą świetnie wyglądać w towarzystwie neutralnych szarości i beży, energetycznej żółci lub turkusu, lub głębokiego granatu. Stosowanie Living Coral jednak wymaga dużo wyczucia i umiaru, aby nie zdominował całej aranżacji biura lub gabinetu.

Decydując się na wykorzystanie akcentów kolorystycznych innych, niż stateczne szarości, brązy, beże i czerń, zawsze oceńcie wcześniej stopień powagi firmy, by odpowiednio dobrać paletę barw. Starajcie się wybierać kolory odpowiednie do wieku Waszych klientów, ich tła kulturowego oraz rodzaju biznesu, który promujecie” – dodaje Dariusz Wicher z Everspace.

Więcej inspiracji na www.everspace.pl

Zobacz również

 

Kolorowe plisy – nowoczesne pomysły na okna

 

Czytany: 92

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *