Redakcja Hmag
07.10.17

Zegar Eta zmierzy czas Twojej rodziny.

Zegar Eta nie jest zwykłym zegarem — nie podaje czasu. Zamiast tego, utrzymuje cię w kontakcie z tymi, którzy mają największe znaczenie w Twoim życiu, zamieniając godzinę na ich lokalizację. Poinformuje Cię, gdzie aktualnie spędzają swój czas.

Każda wskazówka reprezentuje inną osobę. Wskazówki obracają się, wskazując piktogram odpowiadający ich aktualnemu miejscu pobytu. Przemieszczają się przez cały dzień, naśladując ruch odpowiadających im osób, podróżując do takich miejsc jak „Praca” czy „Dom”. Bądź z nimi na bieżąco bez szpiegowania.

Piękno tkwi w prostocie.

Zegar Eta
© etaclock.com

Zegarek wykonany jest z brzozowej sklejki w matowym wykończeniu. Piktogramy wykonane są w technice graweru laserowego. Po estetycznej, czytelnej tarczy przesuwają się wskazówki z anodowanego aluminium w różnych kolorach.

Do wyboru obecnie dostępne są 2 kolory tarczy i 2 rodzaje wykończeń wskazówek. Minimalistyczny design sprawi, że zegar będzie pasował do wnętrza o każdej stylistyce.

Jak działa Eta?

zegar eta app
© etaclock.com

Ten uroczy gadżet można powiesić na ścianie lub ustawić na półce. Zegar Eta działa dzięki synchronizacji z aplikacją mobilną zainstalowaną na telefonach użytkowników, Twojej rodziny lub przyjaciół. Bazując na geolokacji, synchronizuje ruch wskazówek na zegarze w domu.

Aplikacja jest tak skonstruowana, aby użytkownik nie odczuwał jej działania w telefonie w ciągu dnia. Twórcy gwarantują minimalne zużycie baterii oraz brak zajmujących pamięć aktualizacji.

Co oznaczają poszczególne ikonki?

Zegar Eta
© etaclock.com

Na tarczy znajdują się podstawowe oznaczenia takie jak Dom, Praca i Szkoła, Lotnisko, Siłownia, a nawet Szpital. Obok nich znajdują się jednak inne piktogramy:

Przyjaciele – gdy odwiedzamy kogoś bliskiego
Rodzina – spędzamy czas u krewnych.

Poza Domem – czyli każda inna lokalizacja w kraju
Za granicą – gdy np. wyjeżdżamy na egzotyczne wakacje.
W podróży – ikonka wskazywana wtedy, gdy użytkownik porusza się z prędkością powyżej 5 km/h
Zagubiony – lokalizacja użytkownika nie była aktualizowana od 5 dni.

Przyszłe modele mają również obejmować ikony oznaczające Obóz, Sport czy Klub Nocny. Można również spersonalizować swój zegar i zaproponować twórcom swoje ikony miejsc, w których najczęściej przebywają nasi bliscy.

Prosty przekaz

Zegar eta
© etaclock.com

Jeśli wskazówka ma się przesunąć, zegarek wydaje delikatny, przyjemny dla ucha dźwięk. Dzięki czytelnej tarczy i kolorowym wskazówkom łatwo korzystać z Ety. Proste, estetyczne ikonki od razu przekażą nam odpowiednie informacje, które odczytają ze zrozumieniem zarówno dzieci, jak i niedowidzące osoby starsze.

Zegar Eta czy będzie mnie szpiegować?

Zegar eta
© etaclock.com

Nie będzie. Tutaj należy wspomnieć o ścisłej polityce prywatności. Każdy zegar ma własną wbudowaną pamięć, a dane gelokalizacji są usuwane z systemu zaraz po przekazaniu ich do zegara, aż do następnej aktualizacji miejsca pobytu.

Dane użytkowników są ich prywatną własnością. Dodatkowo każda z osób używających zegara może ustawić różne poziomy prywatności, więc jest w stanie kontrolować mobilność swojej wskazówki.

Jeśli Zegar Eta Was zaciekawiła, więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie producenta lub możecie od razu go kupić na Kickstarter.

Co sądzicie o takim zegarze? Czy używalibyście go w swoich domach? Dajcie znać w komentarzach!

Czytany: 98