Redakcja Hmag
08.01.18

Domy duże – jak zagospodarować ich wnętrze?

Projekty dużych domów dedykowane są przede wszystkim miłośnikom wyjątkowo przestronnych wnętrz. Spory metraż liczący ponad 150 m² jest gwarancją pełnej wygody i komfortu użytkowania domu. Jednak aby jego funkcjonalność była na najwyższym poziomie, warto już wcześniej zaplanować optymalne zagospodarowanie powierzchni.

Budynki o obszernym metrażu są idealną opcją dla dużych rodzin, a także osób ceniących sobie dużą przestronność. Są reprezentacyjne i wśród wielu wzbudzają nieukrywany zachwyt. Niewątpliwą zaletą powierzchni ponad 150 m² jest fakt, iż daje ona pełną swobodę w kwestii aranżacji wnętrza.

Wiele osób zastanawia się jednak na co należy zwrócić uwagę, aby była ona jak najbardziej ergonomiczna. Warto pamiętać, że sypialnie powinny być przytulne i nie muszą być wielkości salonu. Lepiej skupić się na ich optymalnej ilości oraz pomyśleć nad rozwiązaniami ułatwiającymi codziennie użytkowanie domu.

Komfort domowników

Duża powierzchnia pozwala rodzinie czuć się w pełni komfortowo. Dzięki sporej liczbie sypialni, każdy z jej członków może cieszyć się swoja własną prywatną przestrzenią, nawet w przypadku rodziny wielopokoleniowej. Każde z dzieci może mieć swój pokój, zaś dobrym pomysłem będzie zrobienie sypialni rodziców w formie małżeńskiego apartamentu z pokojem kąpielowym i garderobą. Domy o sporym metrażu pozwalają na obecność kilku łazienek, co znacząco usprawni poranne przygotowanie się do wyjścia do pracy czy szkoły.

Projekt domu Daniel V G2 energo plus WRC2693
Projekt domu Daniel V G2 energo plus WRC2693

Dodatkowo, duży, reprezentacyjny salon umożliwia zorganizowanie większego przyjęcia. Rozłożenie długiego stołu oraz wygospodarowanie miejsca do zabawy nie będzie w tym przypadku żadnym problemem. Co więcej, gości można przenocować w pokoju gościnnym, który w projektach domów dużych jest już właściwie standardem.

Praktyczne pomieszczenia dodatkowe

Liczne schowki i praktyczne pomieszczenia gospodarcze znacznie ułatwiają życie – organizują przestrzeń i pozwalają zachować w domu ład i porządek. Wiele osób z pewnością nie wyobraża sobie braku spiżarki przy kuchni. Większe przybory i sprzęty kuchenne, przetwory czy nadprogramowe zakupy mają swoje miejsce i nie zawadzają w kuchni, co jest szczególnie ważne gdy decydujemy się na otworzenie jej na salon.

Projekt domu Karat 2 BSE1112
Projekt domu Karat 2 BSE1112

W domu o sporej powierzchni z pewnością warto wygospodarować garderobę – jedną dużą dla wszystkich domowników, bądź kilka osobnych, z wejściem od strony sypialni. Doskonale sprawdzą się także pralnio-suszarnia czy schowek gospodarczy na chemię, odkurzacz itp. Oprócz pokoi dla domowników i gości, warto również pomyśleć nad gabinetem do pracy, szczególnie w przypadku prowadzenia własnej działalności.

Oryginalne rozwiązania

Ogromną zaletą domów o okazałym metrażu jest możliwość zaaranżowania pomieszczeń wedle własnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu nawet przebywając w domu możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Świetnym pomysłem jest z pewnością przeznaczenie jednego z pomieszczeń na kino domowe, zaś zwolennicy aktywnego wypoczynku docenią możliwość zrobienia własnej siłowni.Pokój gier (np. z bilardem, piłkarzykami czy dartem) jest gwarancją miłego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Miłośnikom majsterkowania polecamy z kolei urządzenie w domu warsztatu. Właściwie w kwestii rekreacji w domu wszystko zależy jedynie od naszej inwencji i zainteresowań.

A jakie Ty masz sposoby na aranżacje dużych przestrzeni? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzu. Za pomoc przy napisaniu artykułu dziękujemy firmie Extradom.pl oferującej gotowe projekty domów.

Zobacz koniecznie też RoadHaus czyli niezwykły dom na kółkach.

Czytany: 94

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *